Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan célszerű felkészülni...

Hogyan célszerű felkészülni szövegből hiányzó mondatrészes feladattípusból?

Figyelt kérdés
Majd nyelvvizsgán előfordulhat egy ilyen feladattípus is, de sajnos ebben nem vagyok túl jó. Természetesen a szókincs és az alapnyelvtan ismerete biztosan nélkülözhetetlen. De mi az amit még érdemes tudni? Pl olyan törvényszerűségeket, mint enjoy után mindig ing-es ige következik!? Bocs ha hülyeséget írtam.

2016. szept. 28. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezzel a feladattípussal elég sok gonoszságot meg lehet vizsgálni. :) Mint írod, valamihez járó vonzatot is. Sajnos, ez akkor megy jól (zsigerből), ha az ember panelekben is tud gondolkodni, tehát aszokásos szókapcsolatok jönnek (a nyomozás bravúros, a gyilkos elvetemült, a tetthely kísérteties, mint egy régi magyar kabarétréfában szó volt ezekről). Nem ez az egyetlen nyelvtudást mérő feladat, ami tulajdonképpen burkolt intelligenciateszt. Mert ha van időd rá, akkor eléggé előre lehet haladni azzal is, hogy kiválasztani az egyszerűeket és egyértelműeket, aztán a maradékot elemezni (már, ha meg vannak adva a szavak)stb.

Aztán, a szöveget a hiányzó szavak nélkül is meg kell érteni, így is ki lehet választani a szükséges szót.


Én azt szoktam ajánlani, hogy gyakorolni kell, én hiszek a nagyon sok gyakorlásban. :D Persze, jó cloze teszthez szakember kell, aki kiválasztja a leggenyóbb szóhiányokat, de meg lehet közelíteni azzal, hogy bármelyik ismerősöd egy sörért ír egy rutint, ami word szövegből kirúg minden hetedik szót, stb.

2016. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!