Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok tanácsod adni hogy...

Tudnátok tanácsod adni hogy fejlődjek? Eng

Figyelt kérdés

Az a helyzet h kb 1 -1,5 tanulom az angolt és elég jól megy.. Jól tudom a nyelvtant (igeidő,segédigéket,rendhagyó igék stb..) tehát elég sok mindent tudok DE.. Szöveg után max 15-20 % értek csak meg ami furcsa mert nálam csak angol nyelvű csatorna megy 0-24 és elég gyakran foglalkozok az angollal de még is nehezen megy a szöveg értés. Igaz nem tudom kivel gyakorolni napi szinten az angolt mert nincsene rá partner de akkor is kéne vmit értenem.. nem ? kb A2 szinten vagyok. Könnye tanulok ujjszavakat meg általában úgy minden könnyen rám ragad.20/F

Mivel lehetne javítani a szövegértésemet? Milyen módszerek vannak rá hogy fejlődjek ezen a téren? Az angol hallgatásán kívül:D


2016. okt. 2. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress olyan a szintednek megfelelő hanganyagot, ami írásos formában is hozzáférhető. A Szalay-féle 5 perc angolban pl. vannak ilyenek, de az internetről is tölthetsz le bármit.

Hallgasd meg figyelmesen többször. Hallgasd meg újra kicsi szakaszonként, és ismételd a szöveget a beszélő után. Ami értelmes kifejezést sikerült kihámoznod, írd fel.

Hallgasd meg angol felirattal ahányszor csak kell, és próbáld a hallottakat és a leírtakat azonosítani. Írd ki és tanuld meg az új szavakat. Hallgasd meg az anyagot újra felirat nélkül.

Ezután ezt az anyagot tedd félre, gyakorolj másokkal. Pár hét múlva vedd elő újból, és remélhetőleg elsőre sokkal érthetőbbnek fogod találni.

2016. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A2-es szinten az élőbeszéd (nem a begyakorolt mondatok) vagy tetszőleges témájú rádióműsor persze hogy nehéz. Ez kezdő szint.
2016. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!