Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik legyen a következő...

Melyik legyen a következő nyelv? Ti mit tanultok és miért? Miért szeretitek?

Figyelt kérdés

Olyan nyelvet keresek következőnek, ami ezek utàn nem olyan nehéz, ad sikerélményt, de hasznos (pl. Latint annyira nem èrzem annak), érdekes a kultúra, vannak jó filmek, sorozatok.


Ja igen, amit már beszélek: angol, olasz, eszperantó felsőfokon, német alapfokon (ezt nem akaródzik tovább tanulni. Nekiláttam, de nem szeretem. Ehelyett keresek mást.)


2016. okt. 5. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én angol és német után oroszul tanultam. Élvezetes, szép hangzású nyelv, érdekes a kultúra. A nyelvtannal meggyűlik az ember baja, de ha kitartó vagy, meg lehet szokni.


Orosz után a spanyolnak fogtam neki, ezt is nagyon szerettem. A kultúrájuk fantasztikus, a spanyolok zöme nagyon jófej.

2016. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Urdu/hindi. Én imádom az bollywoodi filmeket és zenéket, azért kezdtem el ezt a nyelvet.
2016. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én héberül kezdtem el, de nagyon nehéz. (legalábbis nekem)
2016. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nobile86 válasza:

Kedves Kérdező,


Ha még nem döntöttél.

Az olasz-eszperantó kettősöd után azt mondanám kifejezetten érdemes lehet megpróbálnod a románt, bár nem a leghasznosabb.

Annyi hátránya van, hogy nem olyan nagy hatósugarú nép filmek stb. szempontjából mint a spanyol, és Romániában a külföldi filmeket feliratozzák, de sztem érdekes.

Nekem, eszperantó tudás hiányában nagyobb érdekességet jelentett a román a maga főnév után illesztett albánból kölcsönvett névelő fajtájával, a rengeteg szláv szóval, az enyhe török-görög behatással, és a sok visszaszerzett neolatin szóval mint neked fog sztem, de kifejezetten kezd kedvet csinálni az oroszhoz is, főleg amikor moldáv rádiót hallgatok, és azt hallom hogy az aktuális beszélő rendkívül erős orosz akcentussal beszél egy újlatin nyelvet.

Egyébként néha még ma is elcsodálkozom rajta hogy nem kelt versenyre egymással az eszperantó és a román az egyetlen semleges közvetítőnyelv címért.

Nekem most egyébként a román az, amivel kapcsban még merülnek fel kérdések, vagyis inkább még ott van a legtöbb tisztázatlan dolog, de pl. azért tetszik nagyon, mert az olasz-spanyol-francia nyelvek után sokkal nagyobb rálátást enged más nyelvekre a román azzal hogy nem minden szinte kizárólag csak latin eredetű.

Ha hasznosság szempontjából nézzük akkor sztem orosz.

A spanyollal azért jársz jobban, mert ott viszont mindent szinkronizálnak spanyolra, úgy ahogy olaszoknál és franciáknál is, és a spanyolt sem két országban beszélik.

Ha viszont döntöttél, és megosztod, esetleg érdekelne mit kezdtél el új nyelvként?

2016. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!