Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leirna nekem a kulonbse...

Valaki leirna nekem a kulonbseget? (német)

Figyelt kérdés

Das Auto wird repariert.

Mi a kulonbseg akozott hogy

Das Auto ist repariert.

Das Auto wurde repariert.

Das Auto ist repariert worden

Das Auto ist repariert geworden.


Vagy az utolso helytelen?


2016. okt. 7. 09:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem ertem a ist worden es az ist geworden kozott a kulonbseget.
2016. okt. 7. 10:00
 2/5 anonim válasza:

Das Auto ist repariert.: az autó meg van javítani. Ez azt jelenti, hogy most, ebben a pillanatban az autó működik, mert már meg van javítva.

Das Auto wurde repariert.: az autót meg lett javítva. Az autó szenvedő alany, még hozzá a 1.múltidőben. Ha azt mondánád hogy: das Auto wird repariert, akkor az a jelenidőre vonatkozna. Tehát éppen modt javítják az autót.

Das Auto ist repariert worden :ez passzív(szenvedő) alany, de 2.múltidő.

Az utolsó szerintem nyelvtanilag nem helyes, viszont ha kimondom annyira nem hamgzik rosszul. Szóval nem tudom.

És bocsi, hogyha nem úgy írtam le, ahogy egy nyelvtankönyvben állna, én Németországban tanultam meg németül, ezért nem tudom a pontos nyelvtani kifejezéseket.:-)

2016. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bocsi, előző vagyok, telefonról írtam. Az első példában javítani =javítva, autót=autó. A többi hibáért is bocsi
2016. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom. Azt hiszem rajottem.

Wordenhez inkabb partizip tarsul,

mig a gewordenhez melleknev.

Az auto megjavitott/lefestett..lett.

Das Auto ist repariert/lackiert worden.

Te szep/csunya/okos lettel. Hideg lett/beteg lettem.

Du bist schön/hässlich/klug geworden. Es ist kalt gegeworden./Ich bin krank geworden.

2016. okt. 10. 10:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Talan ha magatol megjavitodna az auto es nem nyulna hozza senki, lehetne geworden. Valami ilyesmi lehet a lenyeg.
2016. okt. 10. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!