Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Próbált már valaki élő mikrofo...

Próbált már valaki élő mikrofonos segítővel szóbeli nyelvvizsgát lerakni?

Figyelt kérdés

Na jó, tudom, hogy a kérdés elsőre nagyon görényül hangzik, de kérlek, hadd fejtsem ki pontosan... A helyzet az, hogy én németet tanultam még annak idején középiskolában. A tanulás az nem jó szó, mert a tanár az csapnivaló volt, ráadásul több váltásunk is volt, az órát meg általában káosz és anarchia jellemezte. Érettségi hármas lett belőle, de az is csak szorgos magolással, és szenvedéssel, no meg a 20% elérése nem volt nagy feladat.


És a helyzet az, hogy fősulira jártam, de a németet teljesen elfelejtettem. Ha piócákat aggatnának a testemre és megkínoznak, akkor se tudok semmit feleleveníteni belőle. Elkezdtem angolul tanulni, és akadozva de megy, sok mindent megértek, és tán még egy évet ha szorgalmasan tanulnék, folyékony lenne a beszédem is és nem blokkolnék le.... de az a baj, hogy márciusban az állam bevasalja rajtam a tandíjam felét a nyelvvizsgahiány miatt...


Az a baj, hogy engem senki se tanított angolul, az internet nevelt ilyen téren, pénzünk sosem volt különtanárra, fősulin voltak kötelező nyelvi órák egy héten kétszer, onnan szedtem össze valamit, meg a netről, de egyszerűen nem elég még. Nézem a feliratos filmeket, az angol nyelvű filmeket, de a beszéd még mindig lassú. A szavak is általában egy olyan téma köré csoportosulnak a fejemben, amemlyek esetleg érdekelnek engem, azokról tudok folyékonyan beszélni, de ha modnjuk a környezetvédelemről, vagy az alternatív gyógyászatról kellene beszélnem, nem tudom felidézni a szavakat, pedig megtanultam őket (vannak kidolgozott tételeim is, azokat is ezerszer átrágtam már).


Millió forintról van szó jelen esetben, és kétségbe vagyok esve. Aztán valahogyan rátaláltam egy kütyüre, ami egy icipici kis gombelem fülest rejt el a dobhártyádon, amin keresztül valaki tud hozzád beszélni, és hall is egy másik mikin keresztül.


Na és itt csábultam el... Nem szoktam csalni, nem is szeretek, de nem tudok miből fizetni, időm nincs rendesen kikupálódni és a diplomámért megdolgoztam, letettem becsületesen ezer vizsgát, megírtam a szakdolgozatomat, megvédtem négyesre... és értek ahhoz, amit tanultam, ráadásul igazán nyelvtudás nem is kell hozzá....


Na szóval az a kérdésem, hogy valaki csinált már úgy vizsgát, hogy élőben beszélnie kellett, de nem saját magától beszélt, hanem valaki egy ilyen kütyün keresztül mondta a fülébe a dolgokat, a vizsgázó meg ismételte, mintha ő mondaná? Szóbelire kellene elsősorban, írásbeli talán menne egyedül is.



2016. okt. 8. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
És amíg ott ültél a főiskolán, mégis mire számítottál, mi lesz amikor végzel? Volt rá jó pár éved felkészülni és márciusig is rengeteg idő van még.
2016. okt. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Középszinthez nem kell folyékonyan megállás nélkül beszélni, lehet kicsit akadozva is. Ha minden nap előveszed és ismétled a szavakat, akkor azoknál a témáknál is megmaradnak, amiket hidegen hagynak és nem értesz hozzá.

A középszint egy vicc. Nem nulláról indulsz, hanem jó alapod van már, márciusig simán meglenne csalás nélkül is..

2016. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A sok rizsa vege az , hogy mibol gondolod, hogy keprs vagy lehallgatni a kutyudet es rogton szinkronban elo is tudod adni, elismetelni, helyesen?

Nemetul nem tudtal megtanulni mert ja, szar volt a tanar. Azt nembirtad milyen volt a diak. Angolul egyedul allitolag ugy ahogy megtanultal. Tul sok detektiv regenyeket olvasol.

A legnagyobb rohej az lenne, ha a sugo kornyezetvedelem helyett arrol beszelne, hogy hogy toruld ki a hatsodat.

2016. okt. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet itt gúnyolódni, de nem tény, hogy a magyar oktatás egy kalap fos úgy ahogy van. Amíg egyetemre jártam? Fent írtam, hogy volt heti 2 angol kötelezően, de azt is csak harmadik félévtől tudtam felvenni, mert akkor sikerült úgy alakítani az órarendem, hogy ne ütközzön bele másba. Elméletileg a reggeli időszak a "nyelvi sáv", bár több gyakorlatos tanárom baszott erre magasról és oda tette a kötelező szemináriumokat, az angol meg csak választható volt, szóval ketté szakadni nyilván nem tudtam.


Aztán e mellett még bejárós is voltam, ami azt jelenti, hogy minden retkes nap felkeltem hajnalban, hogy elérjem a buszt, és beérjek reggel 8-ra, ha épp úgy volt órám, majd este kb 6-7 felé értem haza. És úgy tanultam angolul, hogy :

1. magamtól

2. netről

3. próbáltam más nyelvű emberekkel beszélgetni


De még így sem jó, voltam nem rég egy nyelvizsgán, ahol 5 ponttal maradtam el, mint mondtam, pénzem nincsen, és a fszom ki van azzal, hogy elhelyezkedni se tudok a diploma nélkül, ráadásul hamarosan, mint mondtam, milliós tartozás szakad a nyakamba, ami még azt is feltételezheti, hogy az utcára kerülök.


Értitek ezt?

2016. okt. 8. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem, attól hogy heti két orad volt bőven fel lehetett volna készülni egy szaros középfokúra, akar YouTube akar interpals, bármi millió megy egy forrás van hozza a neten.

Ja hogy lusta voltál és az is vagy? Ez van. Senkit nem fog érdekelni.

Majd elgondolkozol és tanulsz

2016. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:D Imádom, amikor vadidegen emberek meg akarják mondani, hogy milyen vagyok. Lusta azaz. Ember, nem volt időm angolt tanulni, sőt egy csomó minden másra sem volt időm, mert minden sz*r a nyakamba szakadt. Fentebb is írtam, hogy igyekeztem kommunikálni más emberekkel, külföldiekkel, amikor tudtam, a netet használtam tanulásra, még a buszon is tanulgattam, amikor épp nem aludtam be. Viszont minimálisat beszéltem, nem is volt kivel.


Nem mindenkinek olyan frankó az élete, hogy fényesre törlik a seg**ét. Ha nem ismersz, ne minősítgess már, azt hiszed jókedvemben gondolkodok ilyen dolgokon?

2016. okt. 9. 02:07
 7/8 Origó Nyelvvizsga ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A lehető leghatározottabban szeretnénk erről lebeszélni. Egyrészt a vizsgáztató észreveszi, másrészt megvalósíthatatlan is lenne.


Inkább tanulj! ;)

2016. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

No, úgy néz ki megmenekülök.

Sikerült melót találni, így nem kell fizessek az államnak, ha vállalom, hogy itthon dolgozok.


Igen, így már van idő tanulni és fejlesztgetni.

2016. okt. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!