Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes ennyire lassan haladó...

Érdemes ennyire lassan haladó nyelvtanfolyamra járni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Januárban államvizsgázom, eddig mindig csak németet tanultam, de a későbbiekben nagyobb eséllyel találnék angol nyelvtudással munkát, ezért nagyon megörültem, mikor megtudtam, hogy Kis- és középvállalkozások ügyvezetője OKJ tanfolyam keretein belül lehetőség nyílik angol tanulni akár kezdő szinttől. Szakmai gyakorlatot is csinálok ebben a félévben, ezért a kezdő, esti angol képzésre iratkoztam be, kedden 4, csütörtökön, illetve pénteken pedig 3-3 órában zajlik az angol.

A gondom az, hogy úgy érzem borzasztóan lassan haladunk, egy hét alatt a 10 órában csak az abc-t, a betűzést és a to be ige ragozását vettük, illetve néhány szót. A tanfolyam többi résztvevője már idősebb nő, nagyon lassan megy nekik az egész, úgy gondolom emiatt haladunk lassan. Például a mellettem ülő hölgy szünetben abban kérte a segítségemet, hogy miért nem helyes az, hogy "I are" miért "I am"-ként írjuk, totál értetlenül állt a dolgok előtt, mintha valami bonyolult matematikai képletet vennénk. A pénteki órán egyszerű kérdőmondatokat kellett alkotni, de többüknek is meggyűlt vele a bajuk, egyszerűen sokadjára sem voltak képesek megérteni, hogy elöl van az ige, utána az alany, majd a többi mondatrész, pedig állítólag németet tanultak korábban, ahol szintén ez a mondatszerkezet érvényes kérdőmondat esetén (volt, aki a fordított szórendet úgy értelmezte, hogy elöl a többi mondatrész, majd az alany és a végén az ige).

Az esti angol órák 5 órától kezdődnek, de így, hogy nem pörög az egész, hanem 10 perceket szöszöl a tanár egyes emberek értelmetlenségével szinte majdnem elalszom, unatkozom órákon.

Nem tudom, hogy van-e ennek így értelme, hisz a lehetőség nagyon jó, mivel egy nyelvtanfolyam egyébként elég drága, csak hát nem túl jó az, hogy mivel ingyenes boldog, boldogtalan jelentkezett rá, pedig érezhetően semmilyen nyelvérzékkel nem rendelkeznek (kb. 40-50 éves nők, akik otthon elővenni sem hajlandóak a tanultakat a gyerekre, háztartásra hivatkozva, így nem értem minek jelentkeztek.)


Arra gondoltam, hogy ha már elkezdtem, akkor januárig, az államvizsgáig kibírom, hogy a nagyon alap dolgokat tudjam és utána beiratkoznék egy normális, fizetős, akár haladó képzésre, hátha ott magasabb a színvonal.

Szerintetek van ennek így értelme?


2016. okt. 10. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs. Az alapokat egyedül is meg tudod tanulni, neten rengeteg oldal, videó van, ami a segítségedre lehet. Talán annyi a pozitívum az egészben, hogy gyakorolsz beszélni, de ilyenekkel... Több károd lesz, mint hasznod, mert rádragad a hülyeségük.
2016. okt. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából még tavasszal elkezdtem itthon tanulni az alapokat, lehet nekem emiatt nem tűnik nehéznek a dolog. Ami miatt abbahagytam az itthoni tanulást és inkább beiratkoztam a tanfolyamra annak az oka az, amit leírtál, itthon nem volt kivel beszélnem, nem volt senki, aki megmutassa a kiejtést, esetleg rám szóljon ha rosszul mondom. Hiába próbálkoztam pl. A duolingoval, ahol kiejtik a szavakat is, a gépi kiejtés nem annyira utánozható. A kiejtésbeli problémámat most órákon is észrevettem, hiába tudom a szavakat angolul, a kiejtésem nem az igazi.

Szerencsére kezdenek kikopni óráról a gyengébbek, eredetileg 19-en lennénk, tegnap már csak 8-an maradtunk, így a tegnapi napon tudtunk haladni. Egyelőre még nem hagyom ott, hátha a végére csak 4-en maradunk. :)

2016. okt. 12. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!