Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség? Angol

Mi a különbség? Angol

Figyelt kérdés

Mi a különbség a Present perfect simple / Egyszerű befejezett jelen és a Past simple / Egyszerű múlt között? Mind fordításilag illetve tartalmilag mi a lényegük?


1)Egyszerű befejezett jele:

Képzése: Alany+Have+V3


-I may have read my favourite English book.

-They must have been hungry.(Biztosan éhesek voltak)



2)Past simple / Egyszerű múlt:

Képzése:

1/Állapot esetén: A+was/were+melléknév

2/Cselekvés esetén: A+V3+többi


1:I was hungry. (Éhes Voltam.)

2:I read my favourite Englsih book.(A kedvenc könyvemet olvasTam.)


Neten is utána néztem de valahogy nem tudtam még megérteni a 2 igeidőnek a lényegét,használatát.


2016. okt. 15. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert nem pont may és must használatával kellene kezdeni a megértését, hanem egyszerű mondatokkal.


Oké, értem, hogy a neten is megnézted és nem érted - de csak annyit tudok javasolni, hogy lassan és figyelmesen olvass:


[link]


Pár kiemelt gondolat:


Past Simple:

"Akkor használjuk, amikor a múltban valami megtörtént, azaz be is fejeződött, lezárult, és ehhez a jelennek semmi köze."

"Történetek elmesélésénél, tehát amikor az egymást követő eseményeket meséljük el (kvázi felsoroljuk, hogy mi minden történt egymás után) Past Simple-t kell használni minden egyes lezárult cselekvésre."


Present Perfect

[link]


Kiemelt gondolatok:


"Present Perfect Simple: jelenhez való valamilyen kapcsolatot, mondanivalót, következményt ----Past Simple: semmi mondanivalója nincs a jelenre vonatkozólag, a beszélők az idő meghatározása nélkül is tudják, hogy az esemény a múltban mikor történt"


"Olyan már bekövetkezett, és lezárult múltbeli cselekvések leírására is használják a Present Perfect Simple-t, amelyeknek a JELENBEN következményei vannak."

2016. okt. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!