Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért szarják le a kezdő...

Miért szarják le a kezdő nyelvtanulókat?

Figyelt kérdés
Megint angolra járok és megint ugyanaz a recept. A tanár nagy léptekben halad előre azokkal, akik már tanultak angolt, az újak pedig megint lemaradnak. Ez már a harmadik hely ahol ezt csinálják. A kezdő angolra egyáltalán miért jönnek olyanok, akik már általánosban is tanulták meg középsuliban? Kezdő csoportban nem a kezdőkkel kéne foglalkozni? Mondom, ez már a harmadik szupernek hirdetett hely, ahol ezt csinálják.

2016. okt. 17. 00:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok panaszkodós típus, alkalmazkodtam a körülményekhez és a mostani tanfolyam előtt magamtól megtanultam 150 szót és néhány egyszerű mondatot, kifejezést. Gyakorlatilag a kezdő angol első félévét magaménak tudom, mégis lemaradok, mert a tanár megint azokhoz igazodik, akik nem kezdők.
2016. okt. 17. 00:16
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljesen elveszik a kedvemet, már nem is érdekel, rohadjon meg az egész angol ott ahol van!
2016. okt. 17. 00:16
 3/10 anonim válasza:
72%
Szia, velem ugyanez volt angol kéttanon gimiben. Úgy reklámozták a sulit hogy a nulláról kezdik erre az összes tanár engem savazott hogy ostoba vagyok. Ne add fel, én is kijártam a sulit és én voltam az egyik legjobb a végére. Felsőfokú angol vizsgám van :)
2016. okt. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Inkább abbahagyom. A tanárunk legutóbb azt mondta, hogy ha így haladunk, a végére elérjük a középszintet. DE ez egy kezdő csoport könyörgöm! Tanuljon angolul a mexikói Mikiegér, de én nem feccölök bele többé egy percet sem.
2016. okt. 17. 00:54
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Azért azt szerintem beláthatnád, hogy ha te vagy az egyetlen, aki elmarad a csoport átlag szintjétől, akkor fura lenne a tempót hozzád igazítani.

Egyébként nem művelik a kérdésben rögzített tevékenységet (a jelenség érzékeltetésére vannak kulturált kifejezések is...), hanem azt várták volna, hogy szólj, neked ez nem jó így. Szóltál? Minden nyelviskola az üzletből él, általában pénzt vissza nem adnak, de a problémákat általában megoldják.

Ami a jelentkezőket illeti, ez sajnos mindig is így lesz, hogy az újra folytatók a leégéstől való félelmükben lejjebb lépnek bele, mint szükséges volna.

2016. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Nezd, ilyen hozzaallassal inkabb hagyd is abba. Mi vagy te, hisztis 2 eves? Akkor menjel vissza a bolcsodebe.


A masik pedig, hogyha mar a harmadik helyen maradsz le, es van vele problemad, akkor lehet hogy a problema inkabb a te keszulekedben van. Persze, hogy haladnak, mert egyszeruen angolbol ennyire kezdo szinten nincs mit tulragozni. Am, are, sima jelen, aztan johet a folyamatos, kozben meg az alapszavakat. Vagy mi nem tetszik a haladasban? Te hogyan kepzeled el?

2016. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg suliban, de még fősulin is mindig a gyengébbekhez igazodott a tanár, a jobbakra meg magasan letojta.
2016. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azért azt szerintem beláthatnád, hogy ha te vagy az egyetlen, aki elmarad a csoport átlag szintjétől, akkor fura lenne a tempót hozzád igazítani." - Annyiban nincs igazság ebben, hogy ha ez egy kezdő csoport, akkor olyan tematika szerint is kellene végigmenni.

Nem csak az újrakezdőkben van a hiba. A nyelviskolák általában arra ösztönzik a diákokat, hogy a tudásuk alatti csoporttal kezdjék a tanulást, hogy "belerázódjanak" - értsd: még egy plusz tanfolyam árát be tudják hajtani rajtuk.

A helyedben visszakérném a pénzt, de nem fordítanék hátat az angolnak: tanulj otthon, az alapokat egyedül is remekül el lehet sajátítani, annyi segédanyag van, hogy csak győzz választani! Később meg menj magántanárhoz: igaz, hogy drágább, de hatékonyabb is, mint egy nyelvcsoport, és kisebb óraszám is elég, ha otthon hajlandó vagy hozzátenni a magadét!

2016. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én ilyet nem írtam, talán el kéne olvasni a kérdést és ami alatta van. ez a rendszer akkor is rossz, mert spórolásból összevonják a kezdőket a haladókkal. na mindegy.. végül is a válaszokban hoztátok az átlag magyar stílust: arrogáns, beképzelt, kioktató, minden együttérzés nélküli (tisztelet az egy kivételnek). nem csalódtam, de örülök hogy nem Magyarországon élek.
2016. okt. 18. 06:51
 10/10 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi a választ!
2016. okt. 18. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!