Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérlek aki jó angolos segítsen...

Kérlek aki jó angolos segítsen lefordítani ezt a 3 mondatot?

Figyelt kérdés

Nem kellene az erdőben tüzet gyújtani.

A szelektált hulladékgyűjtést egyre többen alkalmazzák. Szerintem ez egy jó gondolat hogy csoportokba rakják a hulladékot.

Lécci minnél egyszerűbben, nemm kell semmivel sem túlbonyolítani a fordítást.


Ez a mondat így jó:? Put aluminium cans into recycling bins.(ez a könyvbe is így volt, csak nem értem miért kell oda cans) I think it´s a good idea to make new things.(-ezt én fordítottam.


2010. ápr. 26. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell a cans, mert annak semmi köze ahhoz a can-hez, amire te gondolsz. Ez italosdobozt jelent, azért is van többes számban. A másik mondat helyes, csak nem épp magasröptű, nem lehet tudni, mire gondolsz, (jó ötlet új dolgokat csinálni).

You shouldn't light a fire in a forest. More and more people collect rubbish selectively. I think it's a good idea to put rubbish in different groups. (Ez így elég egyszerű)

2010. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az első lehet: You shouldn't set fire in the forest-
2010. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Should not light fire in forests.

More and more people use selective waste collection.

I think it is a good idea that people put waste in different groups.



szerintem így jó..

2010. ápr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: hol az alany? Angolban nincs olyan, hogy nincs. Hétköznapi beszédben előfordul, hogy elhagyják, ha lényegtelen vagy egyértelmű, de szegény gyereknek nem úgy kell.
2010. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

egyébként a should not az ugyanaz mint a shouldn't vagy mi:D

mert a should not ból kimarad az o ennyi :D az o betűt az aposztróf (') jelöli.

2010. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jóhát nekem alany nélkül is megy xD
2010. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!