Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciaországi és québeci...

Franciaországi és québeci francia szinkron között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Nézegetek mostanában francia szinkronnal amerikai filmeket, és látom, hogy két fajta francia szinkron is készül hozzájuk.


Van érdemi különbség a kettő között? Mármint, tudom, hogy kicsit más a két francia akcentus, de nem tudom, pontosan mikben.



2016. okt. 25. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A kanadai az amerikai.
2016. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
14%

Hát végül is ha belegondolsz egy kicsit, akkor világosabb lesz :) Tehát ugye Québec tartomány az ott Kanadában az egyetlen francia tartomány.. És Kanadának 80%-a az angol beszélő emberekből áll, vagy ugye kétnyelvűek. De ez mindegy is, tehát maga egy országon belül alakulnak ki akcentusok, mondjuk Franciaországon belül is, és eleve Québec, az a világ másik oldalán van, plusz még ott az angol is belekeveredhetett az ottani Francia nyelvbe, szlengekbe! De lényegében ugyanaz a két nyelv, azt te is tudod! A különbség meg azt hiszem, annyi, hogy ugye mindkét résznek van külön szleng szavuk, a kanadai az angollal keverve, meg azt hiszem, hogy a Québeciek azok gyorsan beszélnek, meg elharapják a Francia nyelvet! Ezt egy YouTube videóban láttam. :)

Remélem, hogy hasznos volt a válaszom, vagy tudtam új információt adni! :D

2016. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Azért van külön, mert van némi különbség a sztenderd francia és a kanadai francia között. Tehát Québecben monjduk eléggé feltűnően más az akcentus (bár ez mondjuk itt lényegtelen, hiszen a sztenderd változatot meg fogja érteni egy québec-i, míg a québec-ivel adódhatnak problémái egy franciának), de ami fontosabb ebben az esetben, az az, hogy a québec-iben mondjuk vannak adott szavak/kifejezések, amelyek máshogy vannak, mint a sztenderd franciában. Ezért van külön szinkron.
2016. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Azt eddig is tudtam, hogy külön akcentus, meg minden. De azért értetlenkedtem, mert ugyebár angolból sem készül külön amerikai és angol szinkron, ahogy indiai és ausztrál és egyéb sem.


Az eredeti angol (amerikai) hanggal nézik mindenhol a filmeket.

2016. okt. 29. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
#4: Én viszont írtam, hogy itt más szavak, kifejezések is vannak.
2016. okt. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom, láttam. Ezért csak másodiknak reagáltam. A tiédből már világos lett, hogy mi miatt kell.


Ment a zöld kéz.

2016. okt. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!