Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó szóbelire milyen felkész...

Origó szóbelire milyen felkészülést ajánlotok? Hogyan érdemes átmenni úgy a tételeken hogy új szavakat kifejezéseket is tanuljak?

Figyelt kérdés
+ a magnóra vannak ötletek?
2016. nov. 12. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyűjts az adott témába illő szavakat, aztán fordítsd le őket!

Írj egy szöveget magyarul, majd fordítsd le!

Tegyél fel kérdéseket a szöveghez kapcsolódóan!

A magnó egyetlen titka : a rutin. Minél többet hallgatsz, annál jobban fog menni.

Hajrá!

2016. nov. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magnónál egyet hozzáfűznék: nem elég hallgatni és feladatot csinálni. A fejlődéshez kell a hallott szöveg feldolgozása is. Részletekben újrahallgatás, fontosabb idegen szavak megtanulása, ismétlés. Az, hogy az ember meghallgat 100 olyan szöveget, amiből egy kukkot se ért, nem viszi előrébb. Ha meghallgatsz 20at és annyit tanulsz belőle, amennyit csak lehet (ez nálam néha odáig fajult, hogy egy -egy szöveget szinte már fejből fel tudtam mondani), akkor jelentősen nő a teljesítmény. 2 nyelvvel csináltam végig felsőfokig. Most kezdtem a harmadikat és most is ezt csinálom. Még a kezdő könyv elején tartok A1-A2, de már hallgatok és fordítok szótárral, hogy szokja a fülem és ráálljak a kiejtésre.
2016. nov. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi. Amugy nagyon sablon szerint javitanak hogy csak azt fogadjak el amit ok gondoltak ki? Vagy ha esetleg megvan a harom valasz lehetosegbol ketto akkor lehet logikazni hogy mi lehet a harmasik? Pl ha arrol van szo hogy csokkenhet a munkanelkuliseg.
2016. nov. 14. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokat kell magolni.
2016. nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóbelin nincs jó vagy rossz válasz. Nem érdekli őket a konkrét véleményed. Az a fontos, hogy amit gondolsz, el tudod-e mondani folyékonyan és választékosan az adott szintnek megfelelően. Az, hogy te azt gondolod, hogy legyen minden ház kék, és a hajléktalanok hobbiból vannak kint az utcán télen, nem befolyásolhatja az értékelést. Véleményezni a te személyedet nem lehet, sem a véleményedet. Azt értékelik, hogy mekkora a szókincsed, milyen a kiejtésed, milyen a kommunikációs hozzáállásod, reakcióidőd, stb. Azt nem, hogy mennyire vagy tájékozott a témában, vagy mennyire vagy képben. Ezeket a témákat azért adják meg, hogy szókincsben tudj mire készülni.


A magnó más tészta, ott az adott jó választ komolyan visszakérik. És igen, szerintem rugalmatlanok a javításakor. Az egyik legnehezebb feladatrésznek a magnót gondolom.

2016. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!