Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS nyelvvizsga felkészítő...

IELTS nyelvvizsga felkészítő tanfolyam Budapesten?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van tapasztalata ilyen tanfolyamról az kérem ossza meg velem, hogy melyik nyelviskolánál csinálta és, hogy milyen is volt. Mivel találtam párat, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb választanom.

Előre is köszönöm a segítséget.



2016. nov. 18. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok a kérdésedre válaszolni, viszont ha beszélgetőpartnert keresel, írj és felveszlek Skypon.Én is az IELTS-re készülök.
2016. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam kurzuson. A british council hivatalos oldalan kell jelentkezni, nem mashol. 3 hetes kurzus ielts felneszito. Altalaban kedden es csutortokon van 4-tol ha jol emlekszem.

Mar 1 honap min volt h jartam, azota ielts-en is tul vagyok.

Nekem a legjobb benne az volt(meg ha kesoig is tartott es hosszuak voltak az orak)h jottek mas nyelvet beszelo emberek is a csoportba es igy tenyleg ra volt mindenki kenyszeritve h angolul beszeljen. Kaptunk ilets gyakorlo munkafuzetet is. Sok infot megtudtam a vizsgarol amit elotte nem tudtam. Viszont ha a kurzuson kivul az ember nem foglalkozik az angollal akkor nem hatekony annyira a dolog.

Rendes volt a tanar, nem volt szigoru meg semmi. Jo volt az egesznek a hangulata is, bar ugye ez szubjektiv.

2016. dec. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Akkor lehet megpróbálom majd ezt a kurzust.

Igazság szerint, most egy intenzív angol tanfolyamon vagyok ami hétfőtől péntekig van. Ami jó mert eléggé kopott az angolom amióta nem használtam. És ezt szeretném folytatni egészen áprilisig és májusban meg a nyelvvizsga. Mert nagyon nagy szükségem lenne rá, így remélem menni fog.

Viszont jó ha van egy tanfolyam ahol, fel lehet készülni a feladattípusokra.

2016. dec. 6. 18:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazabol majdnem mindegy hogy milyen tanfolyamra jarsz, a lenyeg, hogy foglalkozol az angollal. Ha ielts-es feladatokat akarsz gyakorolni, egyes konyvesboltokban talalsz egy par tesztfeladatos konyvet.

Ha kell segitseg majd a kesobbiekben, nyugodtan irj priviben ha szeretnel:)

Sok sikert!

2016. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A shetland.hu -ban is jó a képzés.
2016. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#2 megkérdezhetem, hány pontra (minimum) gyúrtál?
2016. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetemtől függ igazából. Általában a minimum 6.5-ös átlag és minden résznél 6.0-át legalább el kell érni. A writing-ot nézik leginkább külföldön(szerintem az a legnehezebb).

Viszont ahhoz, hogy felsőfokúnak tekintsék a nyelvvizsgát, 7.0-ás átlagot kell szerezni.

2016. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ENGAME ACADEMY Egy hónapos intenzív kurzus. Heti 3 alkalom 3oras tanórák.Anyanyelvi tanárok, gyönyörű környezet, könnyen megközelíthető az épület mert a Bajcsy Zsilinszkyn van. Csak is őket ajánlom!!! 8 pontom lett!!
2017. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam IELTS nyelvvizsga felkészítőn de sajnos nekem sokat nem segített, ez lehet azért is van mert mielőtt mentem volna, én már nagyon sok példafeladatot csináltam itthon illetve tájékozódtam rendesen a vizsgáról,tehát semmi újat nem mondtak nekem ott. A tanár anyanyelvű volt és nem is beszélt magyarul viszont a diákok közül mindenki magyar volt. Én nem fejlődtem szinte semmit és ez meg is látszott a vizsgán sajnos.

6 pontot szerettem volna elérni de csak 5.5 pont sikerült (de ezt a szintet már a tanfolyam előtt is teljesítettem volna), azt hittem a tanfolyam segít elérni legalább 7 pontot de nem ment. Ez ilyen intenzív tanfolyam volt ami nekem is kb. 3 hét lehetett (nem emlékszem pontosan), tehát pár alkalommal egyszerre 5-6 óra és szerintem ez így egyáltalán nem volt hatékony. Ez csak az én véleményem, remélem más nem így tapasztalta!

2017. márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én pont ezen a szinten nem vagyok nagy híve az anyanyelvi tanároknak. Hogy egy példával illusztráljam, volt/van ez a "jellegzetes Rigó utcai" kérdés, a made of wood vagy made from wood. Ezt bármelyik anyanyelvűtől megkérdezi a szerencsétlen nyelvtanuló, mindegyik azt mondja, ez hülyeség, semmi differencia nincs köztük. Ám, ha van időd megfigyelni a viselkedését, kiderül, hogy SOSEM használja másképpen, csak úgy, ahogy a Rigó utcában ezt elvárták a vizsgázóktól. :D

Jártam CPE tanfolyamra, ahol egyszer a tanár nem ért rá, és beküldte a kinti partner nyelviskola épp hazánkban levő egyik tanárát, így aztán ahelyett, hogy megtárgyaltuk volna, hogy a lest milyen változatokban használható, körbeültünk, és játékmacit dobáltunk egymásnak, és akihez ment a maci, annak kellett felelni a kérdésre. :D Igaz, aztán beszélgettünk kicsit. Amit én idéztem neki, figyelmeztető táblát a parkolóból (Keep Devon tidy), azt kijavította, hogy ő ezt nem így mondta volna. Amit a mellettem ülő idézett neki, a londoni házigazdája mondását a meleg nyári napról (sticky day), azt kijavította, hogy ő ezt nem így mondta volna. :D És előjött, hogy a franciák nem mosakodnak, a franciák... :D

2017. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!