Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik csak angolul tudnak el...

Akik csak angolul tudnak el tudnak helyezkedni németországban?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a német nyelvet, azt hiszem az angol könnyebben menne. Bár a német lenne logikusabb hiszen német nyelvterületen élek. De így egyik nyelvhez sincs kedvem hisszen nem tudom mi tévő legyek. Van-e értelme az angolnak,vagy erőltessem a németet?

2016. nov. 19. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen felesleges kérdés. Németbe a németet KELL tudni.
2016. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Ha német nyelvterületen élsz, akkor sajnos nincs választási lehetőséged. Ha ennyire nem szereted (amit teljesen megértek), akkor költözz el! Ha nem teheted (mert mondjuk odaköt a családod), akkor meg vegyél erőt magadon!

(Én kinn tanultam egy ideig. Az egyetemen már szinte minden német tudott angolul - ami mondjuk 15-20 évvel ezelőtt még nem volt jellemző -, de elhelyezkedéshez kell a német, mert elvárják.)

2016. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze majd mindenki angolul fog veled beszélni, angolul lefordítják az iratokat, angolul töltheted ki majd a jelentkezéseket, angolul rendelsz pizzát..... álmodozzz....

Én a párom után jöttem ki úgy, hogy csak törtem a németet és az elején próbálkoztam angolul, mert sokkal gyorsabban menne, de ezt ők úgy konkrétan lesz.@rják. Németben vagy beszélj németül. 1-2 helyen, ahol amúgy is bevándorlók vannak, nem pedig helyiek, ott nem probléma az angol. De így nem lehet élni. Hogy akarnál hivatalos papirokat elintézni? Kapsz egy levelt a bevándorlási hivataltól és fingod se lesz hogy mit akarnak majd? Vagy majd megkéred őket, hogy légyszi angolul írjatok nekem?

2016. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!