Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki letette már a középfokút...

Aki letette már a középfokút TELC-en, mit gondol róla? Mennyire nehéz? Hány év tanulás után tetted le?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Én németből voltam. Sok év tanulás után:D (De ennek nagy része ált sulis, meg gyenge gimis..)

Az írásbeli nem volt könnyű. A magnóhallgatás kifejezetten nagyon nehéz volt, a szóbeli meg egy vicc:) De ez már kb három éve volt.

2010. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 1,5 hónap alatt készültem fel nyelvvizsgára.

Telcre mentem és a vártnál jóval nehezebb volt. Az ajánlott feladatgyűjtemények és a honlapon lévő feladatok baromi egyszerűek. Megoldani érdemes, de a vizsgán jóval nehezebb feladatok vannak.

Sikerülni sikerült.

A beszédkészség viszont nagyon egyszerű telcen.

2010. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én olyan 4-5 hónapot tanultam különtanárnál, de akkor még csak "angolul", nem kifejezetten a nyelvvizsgára. Eltőte már évekig tanultam, ahol jó alapokat szereztem.


A konkrét vizsgafelékészülés a tanév végén kezdődött, aug 15-én pedig már vizsgáztam. Egyedül készültem fel rá.


Szerintem könnyű volt, az írásbeli is. Lehet azért, mert sok filmet nézek, könyvet olvasok angolul és nagy a szókincsem. Anélkül meghiszem, hogy nehéz.


A beszédkészség nagyon egyszerű, azon még senkit sem hallottam megbukni.. :) magnó is egyértelmű volt számomra.


Szerintem érdemes ezt választani, bár az igaz, hogy a TELC-es akadémiakiadós gyak.könyvbe lévő feladatok harmad olyan könnyűek, mint a nyelvvizsgán...


Fejleszd a szókincsed és keress itt a gyakorin feladatokat, én már linkeltem párszor, szólj, ha nem találod.

Szívesen segítek bármiben :)


sok sikert!

2010. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Én akadtam ki és linkeltem be kb 4X.

vki azt írja, hogy hibás, de azért egy próbát megér.

2010. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A telc sztem durván drága az origohoz képest, és nem igazán könnyebb. Egy kicsit talán lehet h könnyebb, de mondjuk ezt is embere válogatja, nekem pl. origo 1.re sikerült, bnőmnek aki kb. ugyanolyan okos/hülye(xD) mint én meg 3szorra sem sikerült a telc...

Hozzáteszem, én kb 1 éve tettem le az origot, akkor még ez volt a helyzet, de nem tudom, h vátozott-e azóta a vizsgák nehézsége v ára.

2010. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia, én most voltam vizsgázni angolból, elsőre sikerült. 10 éve tanulok angolt, de úgy tettem le a nyelvvizsgát, hogy ebben a tanévben már nem tanultunk angolt, mert már tavaly évvégén leérettségiztem belőle előrehozottan.

Az igaz,hogy a telc könyves és a többi mintafeladat sokkal könnyebb mint az igazi :S Én is meglepődtem.

A szóbelitől ne félj, nagyon könnyű, a magnóhallgatás is. Szerintem a legnehezebb a nyelvtani rész volt.Egyébként én önállóan készültem fel rá.

2010. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!