Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri a kínai tanulását a...

Megéri a kínai tanulását a hagyományos karakterekkel kezdeni és csak később tanulni az egyszerűsítetteket?

Figyelt kérdés
Több külföldi fórumon olvastam, hogy egyszerűbb a hagyományosakról az egyszerűsítettekre átállni, mint fordítva, ráadásul a hagyományos egy logikusabb írásmód, könnyebb bennük észrevenni a különféle gyököket, és hogy miért pont azzal a karakterrel illetnek egy kifejezést, amivel, ezáltal gyorsítva a karakterek megtanulását.

2016. nov. 22. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
2%

A hagyományos valóban logikusabb.

Legalábbis nekem.

Én is tanultam kínait. Nem nehéz nyelv. Azért hagytam abba, mert túl sokat megtudtam a népről és felfordul tőlük a gyomrom. Továbbá, amelyik kínai számít, az tud angolul. Illetve nem kevés kínai-magyar kétnyelvű migráns gyerek van. Velük szemben nem sok esély van. Egyrészt jobban beszélik a nyelvet, másrészt a kínai ember megválogatja kit enged közel magához. Előnyben a saját fajtája vagy legalább keveréke. Ám ha ezektől eltekintek, akkoris ott vannak a dialektusok. Az egy dolog, hogy a köznyelvet tanulják iskolában, de nem biztos, hogy azt is beszélik. Vidékies mandarint. Mint a magyarban. Itt is hiába tanulja a pesti magyart a külfölfi, ha egy igazi vidéki szól hozzá nem biztos, hogy megérti. Láttam már rá példát. Ugyanez igaz a mandrinra is.

2016. nov. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
1: Mandarinnál sokkal jobban megfigyelhető az, amit írtál. Hétköznapi ott például, hogy egy északi és egy déli írásban kommunikál egymással, mert olyan szinten másképp ejtik ki a szavakat, hogy nem értik meg egymást.
2016. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!