Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki írt már idén az országb...

Valaki írt már idén az országban DSD II. nyelvvizsgát? Nehéz volt a téma? Idén Umwelt volt igaz?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném, az élmény beszámolókat, mert akkor az elmondott tapasztalatok alapján végnék bele, vagy épp ellenkezőleg. Úgy hallottam, hogy évről évre nehezedik, ezért szeretném ha valaki, aki már idén megírta elmondaná a tapasztalatait. Előre is nagyon szépen köszönöm!

2016. nov. 28. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Holnap után lesz még csak az írásbeli. Nemtom, hogy korábban mikor volt.
2016. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az idei (umweltes) prüfungstermin még nem indult el, most szerdán lesz az első írásbeli.

Én csak most csinálom majd meg, de valóban egyre nehezebb. Főleg a szóbeli... 5 évvel ezelőtt még az volt a ritka, ha valaki nem kapott C1-et, tavaly meg pont fordított volt már a helyzet (az én sulimban). Amúgy az a rossz a DSD-ben, hogy nem is igazán a nyelvtudást méri fel hanem az előadókészséget, a jó kiállást stb. Ha jól akarsz teljesíteni írásbelin, akkor a schriftliche kommunikationnál jól tagold a szöveget, legyen überleitung minden bekezdésnél, így nem okozhat gondot. A leseverstehen meg a hörverstehen csak gyakorlás kérdése, a szóbelinél meg fontos, hogy logikus legyen a prezentációd felépítése, hogy spontán beszélj (vagy csinálj legalább úgy, de semmiképp ne tűnjön úgy, hogy egy bemagolt szöveget mondasz, különben lepontoznak), hangsúlyozz, ne legyen túl monoton, amit mondasz, légy magabiztos, legyen szemkontaktus... Hihetetlen kicsit, de tényleg ezeken van a hangsúly pontozáskor. A grammatik, szókincs másodlagos. Ezeket egy tavalyi vizsgázótól tudom. :)

2016. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az első vagyok :D. most az biztos hogy umwelt lesz?
2016. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Umwelt volt igen, állítólag köztudott volt. Elektromos autók egész pontosan úgy hallottam. Milyen volt aki megírta?
2016. nov. 30. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:

hát nem túl jó :(

ne válaszd ezt a vizsgát, ha rövid időn belül kell az eredménye, mi is majd áprilisban kapjuk meg (a fogalmazásrésze szerintem tök felesleges és még nehéz is, mert nem azt méri le mennyire tudsz németül)

úgy hallottam, hogy a goethe institutnak jó a vizsgája és hamar javítják, és az is nemzetközi

2016. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én írtam, szerintem annyira nem volt vészes, scak időhiányom volt. Volt 2 grafik, ami kb ugyanazt mutatta, de azért használható volt, meg jutottak eszembe jobb érvek is. A 12 pont csak meglesz :D Az újságcikk is sokat segített nekem az érvgyűjtésben, több pozitívumot meg negatívumot is megemlített, amit aztán kifejtettem az erörterung résznél.
2016. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy én sem választanám ezt a vizsgát, ha nem lenne ingyen. Így meg ha nem sikerül, én ÖSD-re megyek, az is elismert külföldön, meg még sokkal könnyebb is. :D Hallottam olyanról, akinek a DSD csak B2-re sikerült, az ÖSD-je meg minimális készüléssel bőven meglett C1. Szerintem itt is látszik, hogy a DSD nem csak a nyelvtudásról szól. :D
2016. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!