Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell kiejteni, hogy Anna...

Hogy kell kiejteni, hogy Anna Karenina?

Figyelt kérdés

Egyszer hallottam, hogy valaki 'karenyina'-nak ejtette ki. Én mindig úgy tudtam, hogy az oroszt úgy mondom ki, ahogy le van írva (mert eleve kiejtés szerint fordítják latin betukre).

Melyik a helyes?


2016. dec. 1. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
anya kare nina
2016. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy írod. Az első hülyeség.
2016. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 chtt ***** válasza:
74%

Én is Anna Karenyinának tudom, sohase nem hallottam másként. Oroszul meg kicsit á-san az a-kat (és az e-n a hangsúly a Karenyinában)

[link]

2016. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, kb "anna karenyina", kissé Á-san. Amúgy bár tényleg fonetikusan ír az orosz, kérdező, de ezt NE a magyar hangrendszerhez idomítsd... Pl az említett hang inkább a magyar Á-ra emlékeztet, ezen felül van pár olvasási szabály, pl az írott O betűket hol Á-san, hol O-san kell ejteni a standard oroszban.


pl: tej ÍRVA: moloko (cirilről latinbetűsre),

de ejtve kb "máláko"

2016. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ila7 válasza:

Az oroszok kiejtése Karenyina.

A leghitelesebb forrás az eredeti orosz film 1967-ból.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5YutODgC0k

2016. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Meeszaaros ***** válasza:
A mű eredeti címe Anna Karenyina (Анна Каренина), ezt valamiért Kareninának fordították annak idején. Ez nem egyedülálló eset, az Anyegin eredetileg Onyegin lenne (Евгений Онегин). Történelmi neveknél is akad néhány, amely nem a szabályos átírásnak megfelelően honosodott meg, például Lenin.
2017. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ánya Karényíná
2017. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ánná Kárényiná(az é-n van a hangsúly).
2018. jan. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
úgy, ahogy írva van
2021. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2022. febr. 26. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!