Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha lehetne választani ti...

Ha lehetne választani ti melyik nyelvet tanulnátok az angolon kívül, és miért?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek gimibe és az angol mellett fel kell venni egy másik nyelvet is. A suliban angolt, németet, oroszt, olaszt és franciát tanítanak.

A válaszokat előre is köszönöm :)


2010. máj. 1. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az olaszt választanám, mert a németet és az oroszt kipróbáltam, de borzalmas volt, a franciák meg alapból ellenszenvesek. :D
2010. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
orosz
2010. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a németet vagy a franciát választanám a helyedben. Én németül kezdtem el az angol mellett, mert nálunk csak ez a kettő volt. Idén leteszem a középfokút angolból, utána elkezdem a franciát.
2010. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
ja bocs.hogy miért? szerintem jövője van
2010. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

-orosz az szar, 10-ből 9-en utálják

-olasz az jó nyelv, de nem sokra mész vele, kevesen beszélik

-franciát nem ismerem


Szerintem a német után kapkodnak. Ha ezt és az angolt tudod profin, akkor már szinte mindenhol megérteted magad.

2010. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az orosz szép nyelv, olyan férfias, de tény, hogy nehéz


én a németet ajánlanám, hasonló az angolhoz, és sok helyen szükség van rá, munkavállalásnál sokat számít

2010. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy az orosz szar, az egy komplett hülye!

Az orosz nagyon szép és érdekes. Én nagyon szeretem.


Én olaszt biztos, hogy nem választanék. A francia szerintem szép és a német sem rossz.

Ha sorrendbe kéne rakni őket, akkor így lenne:

1. orosz

2. francia

3. német

...

. olasz

2010. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Portugál
2010. máj. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

én angol közép után angol emeltet tettem re

utána német közepet

majd spanyol közepet

most azon filózom hogy oroszt kellene még tanulni

2010. máj. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az angol után németet tanultam, aztán spanyolt, és mostanában a franciával és orosszal foglalkozom, amennyire ráérek.


A fontossági sorrend a nyelvek között ez: 1. angol, 2. német, 3. francia, 4. spanyol, orosz, japán, 5. portugál, olasz, arab, holland stb.


A könnyűségi sorrend ez: 1. angol, spanyol, olasz, francia, portugál, 2. orosz, német, holland, 3. japán, arab stb.


Ha jól megy a nyelvtanulás, a német legyen a 2. helyen. Ha a nyelvtanulást inkább csak túl akarod élni, akkor 2. helyen legyen a francia.

2010. máj. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!