Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Steep, slope? Kettős jelentés?

Steep, slope? Kettős jelentés?

Figyelt kérdés

Jól értelmezem, hogy ennél a két szónál szövegkörnyezet függő hogy mit jelent?

a steep lehet meredek, lejtős

míg a slope lehet lejtő vagy emelkedő is?


Nekem ez elég furcsa, hogy két ellentétes dolgot is jelenthetnek


2016. dec. 10. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Ni ezen a furcsa. Rengeteg szó van angolban ami az elekezőjét is jelenti, pl. a terrible is ilyen...
2016. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na jó, de a lejtő/emelkedő csak nézőpont kérdése...

Ráadásul magyarul is mondhatod, hogy felmentem a lejtőn, nem csak azt, hogy felmentem az emelkedőn.

2016. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Hát igen, végül is mondhatnánk azt, hogy a magyar szótár csak kínból írta ezeket, mert egy szóval (több egy szóval) be akarta helyettesíteni, de nem ment.

Én már milliószor ajánlottam, hogy át kell térni az egynyelvű szótárakra, abból ez a slope is világos, hogy nem egyszerre jelent két ellenkezőt, hanem a közös tulajdonságot jelenti lejtőben és emelkedőben: A surface of which one end or side is at a higher level than another

2016. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!