Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha mindennap 5 órát tudok...

Ha mindennap 5 órát tudok foglalkozni az angollal akkor el lehet érni egy felsőfokú szintet egy év alatt?

Figyelt kérdés
Illetve mindenkinek elérhető a felsőfok, ha elég munkát tesz bele? Vagy ahhoz már kell tehetség/hajlam is?
2016. dec. 20. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

El.


[link]

2016. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
NEM
2016. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Középfokról még hamarabb is el lehet érni. Attól függ ez, milyen szinten vagy most. :) Teljesen a nulláról?
2016. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát kb. B1 lehetek. 1 éve tanulok angolul, de most lett egy év olyan időszak az életemben amikor azt csinálhatok amit akarok és nekem az a nagy álmom, hogy elérjem egy nyelvből a felsőfokot. Eddig németet tanultam az nem tetszett, de az angol nagyon bejön.
2016. dec. 20. 20:30
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
8 év az átlag. Nem 1.
2016. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Marhaság. Nem évben kell mérni hanem órában. Attól függ mennyit foglalkozik vele, nem hogy mennyi ideje "tanulja".
2016. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Hát figyelj! Én biztatnálak! Még úgy is, hogy azt mondom,hogy azért B1-ről egy év alatt szerintem nem lehet felsőfokra jutni. Nyilván hallhatsz olyanról, akinek sikerült, de az nagyon ritka. Viszont! Ha úgy is lesz időd, javaslom a magántanárt! Persze nem szeretnék a zsebedben nyúlkálni, mert ez bizony költséges, de ő megmutatja, hogy milyen irányba indulj, ad gyakorolni valót,illetve ő számom tartja a fejlődésedet, ahhoz tud igazodni. Ha egy évig mondjuk heti kétszer jársz magántanárhoz, rágyúrsz először a nyelvtani dolgokra, aztán rágyúrsz a szókincsre...Meg persze a mumus, a hallásértés. Azt gyakorolni kell, amiben egy magántanár tud segíteni. Én azt mondom, hogy úgy másfél év alatt egy közép szintre már el tudsz jutni. És ha rászánod az idődet, utána már gördülékenyebben fog menni az egész, szerintem úgy két és fél év kelleni fog így is összesen.Szurkolok neked, és maradj szorgalmas, és kitartó!:)
2016. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem kéne hitegetni az embereket.
2016. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Hülyíteni nem kéne. Ott van kerek perec hogy 5-600 óra elég. 1 év * napi 5 óra az már kapásból dupla annyi. Ha minőségi tanulással tölti az idejét akkor bőven belefér.


8 évig heti 2x45 perc angolóra a suliban még 500 óra sincs meg.


Megmondtam már hogy nem évben kell mérni hanem órában.

2016. dec. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Csao.


Nekem ma hozta a postás az angol C1 bizonyítványt. Beszélek még törökül (a készségekben nagyon megoszlik a tudásom, írás+olvasás megvan egy stabil B2, hallás+beszéd gyengébb), eszperantót, meg egy kevés spanyolt (teljesen alap beszélgetésekre elég a tudásom csak). Tehát van egy kevés tapasztalatom nyelvek terén.


Ha engem kérdezel, szerintem emberfüggő, hogy ki mennyi idő alatt tud megtanulni egy új nyelvet. Függ attól mennyire könnyen tanulsz, milyen nyelvet tanulsz, mekkora hasonlóság van a tanult nyelved és az anyanyelved között, milyen módon tanulod a nyelvet, van-e lehetőséged anyanyelvi beszélőkkel akár írásban akár szóban beszélni. Őszinte leszek, szerintem B1-ről lehetetlen eljutni C1-re egy év alatt.


Én az angolt 8 évig tanultam. Lehet előbb is meg tudtam volna a felsőfokot csinálni, de mostanra éreztem biztosnak a tudásomat. 85%-ra sikerült így. Végig volt lehetőségem a 8 év alatt, hogy személyesen/interneten beszéljek anyanyelvi beszélőkkel. Ezt ki is használtam, sokat segített is a dolog. De például ha én magamat veszem, akkor török tudásom mondjuk most lehet olyan B1 (ahogy mondtam, valamelyik készség erősebb, valamelyik gyengébb, de saccperkábé B1) szinten. Ha valaki holnap azt mondaná, hogy 1 éved van, hogy felhozd magad B1-ről C1-re, akkor már most tudnám, hogy lehetetlen, pedig viszonylag könnyen tanulok új nyelvet. 3-4 év is kéne akár, hogy biztos legyek a tudásomban.


Úgyhogy nem, nem lehet 1 év alatt elérni sajnos. Nem tudom miért ilyen sürgős, de ne kapkodj vele ha rám hallgatsz. A nyelvtanulás nem verseny. Koncentrálj arra, hogy mindent megérts és érezd a nyelvet. Ha elég időt teszel bele, fog jönni a tudás, ezt nyelveknél csak így lehet. Nem egy verset magolsz be, hanem egy teljesen új nyelven tanulod meg kifejezni magad, ehhez idő kell. Ne napi 5 órát foglalkozz vele, hanem maximum kettőt, de abban legyen koncentráció, és arra figyelj, hogy hosszútávon se veszítsd majd el a motivációt. Nekem is voltak vele problémáim. Kb. ennyi, sok sikert és türelem! :))

2016. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!