Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen fórumon lehet szerintet...

Milyen fórumon lehet szerintetek jól megtanulni japánul ami egy japán vendég kiszolgálására alkalmas? Ugye pincér vagyok és érdekel,

Figyelt kérdés
japánul, Pincér

2016. dec. 24. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

akkor tudsz főzni szakit


ennyiben hasznos is

2016. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
jól akarsz megtanulni japánul vagy 25 mondatot akarsz megtanulni és mondjuk 300 szót, ami neked legjobban kell? Tudsz-e nagyon jól angolul?
2016. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább javaslom egy magyar pincérnek első körben ismerkedni a japán gondolkodásmóddal, szokásokkal , udvariassági szabályokkal, mivel világviszonylatban eléggé egyediek, és hangsúlyos a kölcsönös tisztelet adás, főleg pl a szakmádban.


Persze evvel párhuzamosan jó, ha megtanulod a vonatkozó legfontosabb szavakat, kifejezéseket, főleg az udvariasság vonatkozásában, amihez alapvető ismerni legalábbis a normál udvarias típusú nyelvtant (ún. "desz/masz" stílus (desu/masu)), de amúgy is ezt tanítják a kezdő japántanulóknak, szóval evvel nem lesz gond, alap szinten. Hát ez van, ilyen a diplomácia...


Egyébként a japán mentalitásról Hidasi Judit japanológus professzor asszony írásait ajánlom figyelmedben, számos alkalommal járt japánban, őneki amúgy vannak kiváló japán nyelvkönyvei magyarok számára, kezdőknek is.


A japán mentalitásról LEGÁLISAN ingyenesen letölthető két könyve az Országos Széch. Könyvtár e-könyv változataiban:


mek.oszk.hu


Itt beírod a szerzőhöz, hogy Hidasi Judit, és kidob két könyvet tőle erről:


Hidasi Judit - Na és, hogy tetszik Japán? (1999)


Hidasi Judit - Vissza Japánba (2003)

2016. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3. válaszoló mondja. Hidasi Judit könyvei nagyon jók, a nyelvkönyvét is ajánlom, bár nem tudom, letölthető-e még az internetről. Régen le lehetett legálisan és ingyen, de azóta már nem működik az a link, amit még én találtam.


Néztem angol nyelvű youtube videókat a témában, de ott inkább csak olyan nyelvleckéket látok, ami a Japánba látogató turistáknak segít, ha rendelni akarnak japánul...


De annyit elmondhatok, hogy a rendelést azzal szokták leggyakrabban megkérdezni, hogy "Gochuumon wa nan desuka?" (csak aztán értsd is meg a választ :D)

2016. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!