Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki aki már volt Társalkodó...

Valaki aki már volt Társalkodó nyelvvizsgán (angol, b2) le tudná írni, hogy milyen formai követelményei vannak az olvasói levél írásának?

Figyelt kérdés
Számomra ismeretlen ez a fajta nyelvvizsga és elbizonytalanít hogy nem tudom a pontos követelményeket.

2017. jan. 2. 22:22
 1/2 anonim válasza:
100%
Kb novembertől megváltozott a levélírásos feladat. Én pont akkor mentem vizsgázni. Régen fel volt rakva a honlapra a formai követelmény, hogy mit szeretnek és mit nem (egy nagy hivatalos levél volt), de ezt levették, mert igazából most a baráti és hivatalos levelet is rögtön a megszólítással kezded. Egész jól pontozzák a levelet amúgy Végülis csak az a lényeg, h legyenek bekezdésekre szedve a témakörök amikről írnod kell.
2017. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tehát ugye írni kell egy baráti levelet a másik pedig egy olvasói levél ha jól tudom és akkor az olvasói levélhez nem kell címzés csak a megszólítás egyből?

Egyébként köszönöm a válaszod remélem sikeres volt a vizsgád :)

2017. jan. 10. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!