Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségihez mit...

Emelt angol érettségihez mit ajánlanátok még?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 3 éve végeztem, de akkor csak közepet csináltam angolból, mert természettudományi szakra akartam menni, oda meg nem kellett, és máshol tettem emelt vizsgákat. Most viszont szeretnék egy nyelvi szakkal is megpróbálkozni, ehhez akarok egy emeltet most tavasszal csinálni. Milyen könyvet ajánlotok hozzá?


Ami megvan:


Angol szóbeli érettségi témakörök középszinten (MRO Historia)


Angol feladatsorok emelt szinten (NTK)


Longman érettségi aktivátor


Oxford angol nyelvtan


Opportunities nyelvköny sorozat


1000 Questions 1000 Answers - középfok, B2 (Lexika Kiadó)


Angol nyelvtan - Alap-, közép-, felsőfok (Lexika Kiadó)


Kérdések és válaszok angol nyelvből (Maxim Kiadó)


Angol-magyar és magyar-angol nagyszótár (Akadémiai)



Ezeken még gondolkodtam:


[link]


[link]


Hallottam, hogy lesz több tárgynál módosítás, de ha jól olvastam a oktatas.hu oldalon, nyelvnél inkább csak középszinten lesznek nehezebb feladatok, emeltem meg annyi, szóbelinél bekerül a gazdaság is témakörnek. De gondolom, ettől még nyugodtan lehet az előző évi feladatsorokkal gyakorolni.



2017. jan. 4. 05:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Bőven elég. Én tavaly emelteztem, akkor még nem volt benne az economy. Inkább nyelvtani összefüggéseket és kifejezéseket nézz át.
2017. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én leginkább a vita résztől félek. Vannak olyanok is, amiről még magyarul se tudnék mit mondani, mert gőzöm sincs, hogy mit lehetne mellette vagy ellene érvelni, úgy, hogy azt alá is támasszam meg valós példát hozzak fel rá (pláne, ha esetleg olyan a téma, hogy ahhoz nem árt, ha van személyes tapasztalat). De remélem, hogy nem ilyen témát kapok. Csak sajnos nincs megadva, milyen vitakérdések lesznek, így nehezebb arra felkészülni.
2017. jan. 5. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!