Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lengyelül mit jelent a kurwa?

Lengyelül mit jelent a kurwa?

Figyelt kérdés

Játszom egy online játékkal, amiben a lengyelek nagyon túl vannak reprezentálva (átlag 10-ből 1-2 ember mindig az).


És ott sokszor olvasom a közös chatben hogy kurwa. Mondtam nekik hogy a "kurwa anyjukat" vagy hogy "in hungarian "kurwa" means "bitch/whore"", de nem értették. Gondolom még angolul sem beszélnek nagyon.


Mit jelent ez a szó? A kurwa anyjukat... :D



2017. jan. 4. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt, mint magyarul.
2017. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt jelenti.
2017. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most komolyan?


Azért gondoltam hogy mást jelent, mert magyarul senki nem mondja azt a játékban hogy "ku rva" vagy "rib anc" ha mondjuk megölik. Meg úgy általában káromkodásként egy másik férfinek ki mond ilyet magyarul? :D


Ha egy másik férfit akarsz szidni magyar nyelven, akkor nem mondod azt neki hogy "Te kur va!" vagy "Te ri banc!" :DDD

Ezek szerint a lengyelek mondják valamiért :D


Azt hittem ezt kb azt jelenti mint angolul az hogy "Oh shit" vagy "Son of a bitch".

2017. jan. 4. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A káromkodásokban felesleges logikát keresni.
2017. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsődlegesen ugyanazt jelenti, de valami fura okból kifolyóan ez náluk inkább olyasmi káromkodás mint nálunk a "b@ssz@meg !" vagy a "f.ck!".

Tehát sima káromkodás, még véletlenül sem a beszélőpartnert sértegetik vele !!!

2017. jan. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ezt pont ma reggel láttam a 9GAG-en:

[link]

2017. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 laci11280 válasza:
100%
Lehet hogy meg fogsz lepődni, de a kurvwa kb. minden sláv nyelvben megtalálható, és mi is tőlük vettük át. Csak hát mi ilyen különcködősek vagyunk, ezért mi "v" vel írjuk. De igen, azt jelenti, csak szélesebb a felhasználási köre/ mások a szokások. A magyarban leginkk. az "A ku rva életbe!" felkiáltásnak felel meg.
2018. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!