Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most tényleg baj, hogy oroszul...

Most tényleg baj, hogy oroszul szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, nagyon érdekelnek az idegen nyelvek, angolból és németből már megvan a felsőfokú nyelvvizsgám. Szeretnék elkezdeni magánúton egy harmadik nyelvet, és az oroszra esett a választásom. Azért döntöttem így, mert az angol és német után szerettem volna egy szláv nyelvvel megismerkedni, amúgy is tetszik a hangzása, és az is tetszik, hogy megtanulnám a cirill betűket írni és olvasni. Az orosz írókat is szeretem, kedvencem Dosztojevszkij és Bulgakov. Nem utolsósorban, azt hallottam, hogy a munka világában is hasznos az orosz, és könnyebben jutnék álláshoz majd (most elsőéves vagyok az egyetemen).


Amikor viszont apukám megtudta, hogy az orosz választottam, szó szerint felháborodott, hogy miért "a kommunizmus undorító nyelvét akarom tanulni", meg hogy ő szégyellené ha a lánya oroszul beszélne, miközben amikor ő ennyi idős volt, mindenki lázadt az orosz ellen. És szerinte ha egy állásinterjún meglátják majd, hogy tudok oroszul, elkönyvelnek kommunistának vagy éppen Putyin-imádónak és hátrányba kerülök...


Szerintem ez mind hülyeség, ez csak egy nyelv, amit a politikusokon kívül még sokmillióan beszélnek... ennyi erővel németet se tanuljak Hitler miatt, vagy Merkel miatt, és még sorolhatnám...?


Hozzáteszem,saját pénzemből fizetem majd az orosztanulást, szóval mindegy, mit gondol apukám, csak kicsit meglepett a reakciója...


Ti mit gondoltok?


2017. jan. 7. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy idos lehetek az apaddal. En is nagyon utalom a komcsikat, es egyaltalan nem baj, hogy oroszt akarsz tanulni. Igaz az, hogy az uzleti eletben egyre nagyobb szerepet kap az orosz nyelv, es amugy is a tanulasbol csak profitalhatsz. Igazibol nekem sem nagyon tetszik, amikor a felesegem megszolal oroszul, de a minap eppen egy orosszal beszeltunk, aki nem nagyon beszelt angolul, szoval igen hasznosnak bizonyult. Apadnal meg hivatkozhatsz arra, ha megint szidja a komcsikat, hogy manapsag mar vadkapitalizmus van az oroszoknal, a kommunizmus elott carsag volt, meg arisztokracia, es mind oroszul beszelnek/beszeltek. Ha pedig nagy magyar erzelmu, akkor mondd meg neki, hogy a legkozelebbi nyelvrokonaink, a vogulok, meg az osztjakok, (iskolaban az eredeti nevukon tanultuk oket, a Manysik, meg a Hantik) szinten oroszul beszelnek jelenleg, mivel ott elnek, es ez a hivatalos nyelv.
2017. jan. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván tutod a választ, tehát apád rendkívül bután viselkedik, amit mond az ekte baromság. Ezzel sajnos nem lehet mit tenni, az emberek hoznak osotba érzelmi alapú döntéseket. Te csak tanulj oroszt.
2017. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Te csak tanulj oroszul! A világ egyik kegszebb nyelve, ha nem a legszebb!

Удачи!

2017. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A csaladi kapcsolatokban nem te tetted fek ezt a kerdest? Ott a kerdezonek szinten nem engedtek a szulei, hogy oroszul tanuljon ugyanezert.


Ertem apadat, de tul kene lepni a multon. Az orosz hasznos nyelv.

2017. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom apukádat. Megragadt egy szinten, ahonnan nehéz kitörni intellektuálisan.


Mit gondolok? Azt, hogy meg kell nézni, hogy ki ad tanácsot, és nem csak magára a tanácsra kell koncentrálni. Aki a mai világban még mindig évtizedekkel le van maradva, arra nem szabad adni. Aki akadályoz abban, hogy tanulj, akármit is, és haladj előre az általad jónak és helyesnek vélt úton, azt le kell építeni az életedből. Fáj vagy sem, visszahúz. Minimalizálom az érintkezést azokkal az emberekkel, akik rosszat akarnak nekem. Aki azt mondja nekem, hogy azért, mert tanulok, szégyell, azzal nem beszélgetnék többé a magánügyeimről. Mert nem tartozik rá.

2017. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy szűk látókörű korlátolt idióta.
2017. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A te dolgod, ne törődj vele. Én majdnem 23 évesen is kapok aputól ezt-azt, mikor megmondom, hogy kíváncsiságból csak ismerkedem egy nyelvvel. Én is nekiálltam az orosznak egyszer, akkor nálam is jött ez a Putyin duma, meg hogy ők még kényszerből tanulták és utálták... Én örültem volna, ha gimiben azt tanulhattam volna az angol mellett, csak nem volt rá elég jelentkező, hogy elinduljon.


Amikor kollégiumban egy arab szakossal laktam együtt és elmagyarázta nekem, hogy kell arabul megtanulni írni-olvasni, akkor azért lettem leszidva, hogy én arabul meg ne próbáljak tanulni, mert még a végén muszlim is leszek, miközben ennél többet nem is szándékoztam az arab nyelvtanulással kezdeni.


Aztán tanultam mandarint is, az meg ugye "csingcsung nyelv". Pedig most, hogy a szakomon van két kínai diák is, akik egymással mindig kínaiul beszélnek, de másokkal igyekeznek magyarul, nekem milyen jól jött, hogy valamennyire tudok velük az ő nyelvükön is kommunikálni. De otthon csak azt kapom, hogy ez is sz.r, az is sz.r, ami apunak nem tetszik.


Én mondom, nagykorú vagy már, azt tanulsz, ami neked tetszik, a szülőknek inkább örülnie kéne, hogy a gyereke önszántából akar valamit tanulni. Az a lényeg, hogy téged érdekeljen. Az orosznak meg még sok hasznát is veheted, ha rendesen megtanulod.


De akkor ennyi erővel az ember ne beszéljen magyarul, felejtse is el, mert itt meg az a csúnya Viktor bácsi van, még a végén azt hiszik, hogy őt is imádod, nem?


Sose értettem az efféle szülőket, de sajnos nekem is ilyen jutott, pedig már vagy 40 nyelvvel foglalkoztam az elmúlt 10 évben, mert imádom a nyelvtanulást, és mindegyiket csak kritizálták, pedig én nagyrészt netről tanultam, nem jártam külön tanfolyamra. Ha nekem lenne gyerekem, és azzal állna elő, hogy szingalézül akar tanulni, én abban is támogatnám őt.

2017. febr. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!