Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fog az Akadémiai kiadó csináln...

Fog az Akadémiai kiadó csinálni egy dán-magyar szótárat? Vagy tudtok esetleg más kiadótól?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy svéd már van, dánt azonban nem találtam sehol a Lingea zsebszótárát kivéve, ami viszont nem rendelkezik annyi szóval. A netes szótárakkal meg légyszi ne gyertek, tisztában vagyok vele, hogy ,,google a barátom". A válaszokat előre is köszi :)

2017. jan. 8. 18:04
1 2
 1/12 Carragher_x ***** válasza:

"A netes szótárakkal meg légyszi ne gyertek"

Megkérdezhetem, hogy miért? Manapság óriási időpocsékolás bármilyen klasszikus szótár használata. (Arról nem is szólva, hogy alapszinttől felfelé érdemesebb egynyelvű szótárakat használni.)

2017. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kellene, mert amikor repülőgépen vagy éppen külföldön vagyok, nincs netem. Az egynyelvű meg szerintem annyira nem hasznos, amikor egy magyar szónak akarom megtudni a dán megfelelőjét.
2017. jan. 9. 06:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom az ötletet. Lehetne írni az Akadémiai kiadónak, de ha nem aktivizálják magukat, érdemes lenne rendhagyó úton elindulni: a dánok lehet, hogy adtak ki dán-magyar szótárt.


Feliratkoztam a kérdésre, hátha jön releváns válasz.

2017. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Carragher_x ***** válasza:
Én a helyetekben szinte biztos, hogy inkább telefonos appok között keresgélnék. Angol-dán verzió pl elég sok van, szóval ha angolul tudsz, akkor ez megfelelő lehet. Ha meg nem megy ennyire az angol, akkor igazából kézenfekvő a google fordító, lévén annak is van offline verziója s ezerszer gyorsabb és kényelmesebb használni, mint egy nyomtatott szótárt.
2017. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as, ezt találtam: [link]
2017. jan. 10. 06:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, #3 vagyok, mintha ez megfordult volna már Magyarországon is:

[link]

Északi Fény Bt. adta ki Alsóörsön az alábbi link szerint:

[link]

A Dán Kulturális Intézet működött közre az elkészítésében Kecskeméten, de az 2013-ban bezárt. Az Északi Fény Bt. is megszűnt már. Marad a külföldről rendelés vagy az antikvári vadászat.


Azért vicces, hogy írod, hogy a netes szótárakkal ne jöjjenek, erre juszt is azzal jönnek. Két perc alatt lehet találni netes szótárt, emiatt biztosan nem tetted volna fel a kérdést.

2017. jan. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Carragher_x ***** válasza:
Aztán az offline működő telefonos app mitől netes szótár, fiatal barátom?:)
2017. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, a google fordítóval és társaival nem sokra megy az ember tekintve, hogy többet fordítanak hibásan, mint jól...
2017. jan. 11. 06:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Hamlet is dán volt.
2017. jan. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Carragher_x - bele lehet kötni abba, amit írtam, nyugodtan. Próbáld meg letölteni azt az appot net nélkül. Próbáld meg használni akkor, amikor a telefonod ki van kapcsolva, azaz offline. Látod, nem működik. Látni akarod az ige múlt idejét is, a rendhagyó igék felsorolását? Látni akarod a főnevek többes számát is kapásból, vagy mondjuk tudni szeretnéd, hogy az a "hallgató" egyetemi hallgató vagy a nézőtér soraiban ül? Látni akarsz pár gyakori kifejezést is, amiben szerepel az általad keresett szó? Ezt tudja a papír alapú szótár, meg nagyon jó esetben a bab.la honlap.
2017. jan. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!