Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségin levélíráshoz...

Angol érettségin levélíráshoz kell saját nevet/címzettet írni, akkor is, ha megadják, hogy pl. : Dear Susie-val kezdődjön?

Figyelt kérdés
És ha címzett nincs megadva, akkor csak saját adatokat kell írni?
2010. máj. 5. 11:00
 1/5 anonim válasza:
Mindenképpen kell címzett. Nem nézne ki jól címzett nélkül egy levél. Egyébként biztos adnak nevet, hogy kinek írj. És a saját adataidat meg nem szabad feltüntetni, mert akkor csorba esne az érettségi anonimitásán...
2010. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor, ha nem is sajátot, de valamilyen adatokat mindenképpen meg kell adni, a feladó nevében, igaz?

És címzettet? Azt csak akkor, ha konkrétan megadják?

2010. máj. 5. 11:28
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, arra gondolok, hogy jobb oldalon szokott lenni egymás alatt a feladó neve, címe(utca, házszám, irányítószám, város) és a dátum, bal oldalon kicsit lejjebb pedig a címzett neve, címe.

Arra lennék kíváncsi, h. ezeket milyen esetekben kell odaírni?

2010. máj. 5. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ez mennyire "országos szintű", de amikor tavaly én érettségiztem angolból, akkor a tanárunk külön elmondta, hogy nyelvvizsgánál kell címezni. Úgyértem saját név, cím, település irányítószám, és a címzetté is ugyanígy, meg persze dátum. Az érettségin ez nem kell. Elég úgy kezdeni, hogy "Dear xy," blablabla a levél, a végén elköszönés, aláírás, kész.
2010. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érettségin eleve megadják a kezdést, legalábbis eddig így volt. Pl. Dear Pat,

Neked már csak folytatni kell.

2010. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!