Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek, azzal sokat...

Szerintetek, azzal sokat lehet tanulni, ha elolvasom ezeket a regény sorozatokat angolul?

Figyelt kérdés

És ha valamit nem értek elolvasom a magyar nyelvű könyvben azt a kis részt vagy szót? Sokat fejleszt az ilyen "olvasás", miben? (nyelvtan, szókincs). Szerintetek ezek közül a regény sorozatok közül melyik a legegyszerűbb nyelvezetű, legkönnyebben megérthető?

Esetleg egy ajánlott sorrend?

Ezek vannak meg:

A twilight saga, a true blood sorozat, Harry Potter sorozat, Asimov összes könyve és a Dűne eredeti (régi) kötetei meg vannak mind magyarul és angolul is.



#fordítás #regény olvasás
2017. jan. 17. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet.

Mondjuk konkrét szavakat nem érdemes keresni, hiszen ezek műfordítások.

De nekem is vannak olyan könyveim, amik akár 3-4 nyelven is megvannak, és sokkal gördülékenyebben lehet olvasni őket akkor is, ha még nem olyan választékos és biztos a tudásod.

2017. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, a választ.

Esetleg nyelvezet szerint melyikkel kezdenéd?

2017. jan. 17. 22:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Majd a 100. könyv után lehet mondani hogy sokat.
2017. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Filmeket is ajánlom, hogy angolul nézd, nagyon sokat segít. A svédek ezért tudnak olyan jól angolul mert náluk nincs szinkronizálva semmi, csak feliratozva. Hajrá
2017. jan. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: tisztában vagyok vele, hogy nem 1 könyv után fog óriásit fejlődni a tudásom.


4. válaszoló: köszi a tippet, már azt is elkezdtem. Elég sokat értek ténylegesen hallás után. :)

2017. jan. 18. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: azért nem írtam semmit arra, hogy melyikkel kezdeném, mert én egészen más dolgokat szoktam olvasni, így ebben nem tudok ötletet adni:S
2017. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a Twilight-Potter-Dűne-Asimov sorrendet ajánlanám (a True Bloodot nem ismerem).
2017. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hatos (1.) hozzászóló: értem. Te miket olvasol? Esetleg abból egy nehézségi sorrend?

Tudni illik én amúgy rengeteg mindent olvasok, de jelenleg ezek vannak meg itthon.

Köszi

2017. jan. 18. 21:28
 9/11 A kérdező kommentje:
7. hozzászóló: Köszi nagyon a tippet :)
2017. jan. 18. 21:28
 10/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Kezdetnek pl. ajánlom John Grisham Theodore Boone ifjúsági krimisorozatát. A régi kötetek (5 db) a neten is fenn van.

Nem is igazán "ifjúsági", csak abban a tekintetben, hogy egy 14 év körüli fiú a főszereplő, sokkal rövidebb, mint a felnőtteknek szóló Grisham-krimik, és az egyes fejezetek is rövidek. De a nyelvezete nem "egyszerűsített", és nem is "gyerekszáj", nagyon jól olvasható történetek.

Még Agatha Christie-t olvastam sokat angolul (meg más nyelveken is), azok közül is jópár elérhető a neten is.

2017. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!