Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tanulhatnék angol...

Honnan tanulhatnék angol szavakat/kifejezéseket? (Több lent)

Figyelt kérdés
Középiskolába járok angol tagozatra, és nyelvre specializálódott osztályba. 6-8.-ig kitűnő voltam most ebben a félévben is az leszek a matekra 4,4 re nem kapom meg az 5-öst de ez lényegtelen. Az osztályba is mondhatjuk azt hogy elöl vagyok a szinte a legjobb. Na de a lényeg hogy honnan tanuljak szavakat? Mer van az osztályba 2 gyerek akik így reflexből tudnak olyan szavakat hogy.. belsőégés.. Hát honnan a fa**??? Kéne egy olyan alkalmazás vagy oldal vagy bármi ahol így csoportosítva vannak hogy , öltözködési szavak, közlekedési, geometriai szavak tehát bővíteni szeretném a szókincsemet de nem össze-vissza. Persze ez csak egy elképzelés de ha tudnátok tippeket adni hogy honnan tanuljak szavakat megköszönném !

2017. jan. 18. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


De sajnos nincsenek képek stb, de ennél bővebbet szerintem úgy érdemes,hogy blogokat,cikkeket olvasol, árhuházak oldalait nézed és kiírod tanulókártyára.

De jobb ha többet olvasol,mint tanulókártyázól,ha már megy pár szó,mert úgy 1, nem csak a szavakat gyakorlod 2, többféle környezet jobban segíti az agyat a memorizálásban.

2017. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hardy Weinberg ***** válasza:
53%

Ma találkoztam ezzel az oldallal, szóval nem tudom mennyire jó, és nem egészen az amit te szeretnél, de azért linkelem: [link]


OFF

Ha annyira jónak tartod magad, talán a helyesírásodra és a fogalmazásodra is figyelhetnél egy kicsit.

2017. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsga felkészítő könyvekben vannak gyűjtések. Valamint a képes szótárakban.

Egyébként szinte bármit olvasol, az használ, és ugyan egy könyv után még lehet "össze-vissza" érzésed, de 10 könyv után már jóval kevesebb - minél többet olvasol, annál inkább ugyanoda jutsz, mint amikor tematikus gyűjtéseket magolsz, csak nem véres veríték, hanem szórakpzás a dolog.

Bár szerintem pont a bármitől független belsőégés az "össze-vissza". :)

2017. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokszor az is nehéz,hogy az egyik szó egyik helyen ezt jelenti, a másik helyen meg azt:)
2017. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert ugye pl: a cast - az öntödében, színházban, rpg játékban, fénytechnikában kissé más.

Akkor hova írod?

2017. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is tudtam már ilyen belsőégés-szerű szavakat gimiben, egyszerűen úgy, hogy a célnyelven néztem sorozatokat, és ha pl. egy horrorsorozat volt, vagy bűnügyi sorozat, akkor simán bennem maradtak az iyen szavak is XD
2017. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze , meg nem mindegy,hogy varázsitalt és csatabárdot tudsz kérni vagy kenyeret és fogkefét egy boltban..

:)

2017. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!