Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE japán szak elégzése után...

ELTE japán szak elégzése után milyen munkalehetőségeket kaphatok? Megéri elvégezni az ilyen szako (ka) t?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Lehetsz gyártósori operátor, gyorséttermi eladó. Így hirtelen ezek jutnak eszembe.
2017. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ne mondd már, hogy valaki megtanul egy ilyen ritka nyelven és az a sors vár rá...
2017. jan. 19. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
#1: dolgoztam ilyen helyeken diákként. Egy darab btk-s nem volt, de még diplomás se, úgyhogy erről ennyit.
2017. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Azt nem gondolnám, hogy annyira megérné, nyilván informatikát vagy villamosmérnökit végezni jobban megéri.

Milyen lehetőségeid lesznek? Elmehetsz nyelvtanárnak, tolmácsnak, fordítónak vagy bárhova ahol csak egy mindegy milyen diploma az elvárás. Ennyi

2017. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
#3 Vagy letagadták.
2017. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Állítólag Magyaro-on akadnak japán cégek, és ott előnyben részesítik a japánul tudókat, legalábbis valaki a gyakorikérdéseken ezt írta egy másik kérdésnél.


A nehezebb út, hogy ha minden áron ki akarnál jutni Japánba, ami ha sikerült, jön a kövi akadály: munkát találni, de az ott épp olyan esélyes egy felsőfokú angollal (minimális japán nyelvtudás mellett), mint perfekt japán nyelvtudással: ott élő magyarok szerint némi kínlódás a munkatalálás -a bennszülöttek számára is sokszor!-, de ha meg van, onnantól nagyjából hawaii. De hát ugye Japánba kijutni macerás, a bürokrácia miatt.


Azt egyébként nem értem, miért írta itt valaki, hogy ritka nyelv a japán. Bár a nemzetközi elterjedtség tekintetében nagyjából így van, és bár az írása is viszonylag ritka egyedi (bár részben kínai eredetű), és hosszú ideig tart megtanulni,

azonban Japán egyfelől világelsők között van gazdaságilag, tehát viszonylag kelendő a japán nyelvtudás, hasznosítható emiatt,

másfelől meg bár ha csak lokálisan van is számos beszélője, szinte csak a Japán szigeteken, mégis,

a kb 130 millió fő nem kevés beszélő, világviszonylatban, sőt... Többen beszélnek japánul, mint némelyik más világnyelven.

2017. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Ne feledd ha ki akarsz menni, Japánban mindenki beszél japánul és valószínűleg nálad jobban.

Itthon meg csak akkor ér valamit ha japán ügyfelekkel dolgozol, vagy tanítod a nyelvet.

2017. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Én japán szakos vagyok, és elmondhatom, hogy borzasztó a helyzet.


Komolyan nem értem a jelentkezőket, mielőtt jelentkeznek egyetemre, miért nem járnak utána, hogy milyen is ez a szak? Vagy miért nem néznek bele egy ELTE-s vagy KRE-s mintatervbe??


A japán szakos órák többségét alapozó tárgyak (filozófia, bev. a nyelvtudományba, bev. az irodalom tudományba, ókori és keleti nyelvek és írások, stilisztika retorika, stb) tárgyak teszik ki.


japán szakon egy héten 1 darab nyelv óra van + 1 darab nyelvgyakorlat. Nem az egyetemen fogsz megtanulni japánul. Ez csak ad hozzá egy kis pluszt. Ha te nem tanulsz, nem képzed magad (pl. japán szak mellett nyelviskola!!!), akkor nem fogsz megtanulni japánul.


Tehát ott tartottam, hogy van egy héten egy nyelv + nyelvgyakorlat óra (+kötelezően választott második keleti nyelv ;) ). 1 év alatt pedig össze kell kaparni legalább egy N4-es nyelvtudást, de jobb, ha N4 és N3 között van az ember 1 év alatt.


Ez a szak elsősorban azoknak jó, akik már tanultak korábban japánul, vagy éltek már több évet Japánban...


Szerinted miért van az, hogy 1 évben felvesznek kb. 145 embert, és amióta ez a képzés fut (1995? óta), azóta csak 561 ember végezte el?? (ebben benne van a BA és MA szak is).


Nem azért nem végezték el sokan, mert olyan nehéz a szak, mert sajnálatos módon sokan pl. bizonyos gyakorlati órákat is végigpuskáznak (egyébként nem egy felsőbb éves hallgatónak én írtam meg az angol nyelvű 3-4 oldalas motivációs levelét, ami kellett ahhoz az ösztöndíjhoz, amivel már az első évesek is kiutazhatnak Japánba)... Egyik felsőbb éves hallgató mondta, hogy 5-6. félévben (ekkor már legalább N2-es nyelvtudással kellene rendelkezni!!) a legtöbben egy egyszerű történetet sem tudnak elmesélni, sokan bemutatkozni se.


A nyelvi része teszi ki a képzés legkisebb részét :)

2018. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ösztöndíjvadászok... :-B
2018. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!