Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek miből érettségizze...

Szerintetek miből érettségizzek angolból vagy németből?

Figyelt kérdés

Németet elsős korom óta tanulom de az első négy évben nem túl sokat tanultunk aztán felsőben már tanultuk rendesen az új tanár miatt.Úgy volt gimiben is ő lesz a tanárom de sajnos nem így lett.A visszakaptam az alsós tanáromat.Nagyon felületesen tanulunk,keveset követel.Bevallom nem is tanulok nála semmit de még így is ötös vagyok,de sajnos sokat felejtettem.Német faktra járok pár hónapja de az heti 1 alkalom így nem sokat ér.Az angolt csak gimiben kezdtem. Ott meg én voltam az egyetlen aki nem tanult előtte angolt.

De valahogy tartottam a tempót velük, ötös is vagyok belőle folyamatosan.Már tavaly nem egy csoporttársamat lehagytam tudásban.Valahogy az angolt sokkal könnyebben meg tudom tanulni,egyszerűbbnek tűnik a nyelv.És a tanárunk is nagyon jó ,ő az osztályfőnök is.Így nem tudom mi legyen mert ugyan a németet elsőtől tanulom de nem megy annyira, az angolt meg gimiben kezdtem de könnyebben tanulom,és jobban is érdekel.



2017. jan. 23. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Leírtad a választ a kérdésedben. Az a lényeg, hogy melyiket szereted jobban, és melyik érdekel. Ha angolból vagy olyan szinten (vagy majd nemsokára leszel), hogy leérettségizz, akkor válaszd azt! :)
2017. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Válaszd azt amelyik jobban megy. Hiába tanulod a németet régebb óta ha angolul jobban tudsz akkor abból valószínűleg jobbat is tudsz írni.
2017. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom megnézi-e valaki még ezt, de azért leírom hogy végül angolból érettségiztem. 91%-os lett, még dicséretet is kaptam rá.És megcsináltam a középfokú nyelvvizsgát is.
2018. júl. 16. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!