Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes nyelvvizsgát...

Hol érdemes nyelvvizsgát tenni külföldiként?

Figyelt kérdés

Írországban élek, viszont szeretnék hazamenni egyetemre tanulni, de ahhoz, hogy felvegyenek, kell egy angol emelt szintű nyelvvizsga. Nem járok haza gyakran, legközelebb májusban megyek, akkor érdemes valamit néznem otthon, vagy van rá lehetőségem itt Írországban is ? Szívesen letudnám minél hamarabb, akár már jövő hónapban.


Szerintetek mit csináljak ?



2017. jan. 25. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Emelt szintű nyelvizsga nincs, csak emelt szintű érettségi, ami 60%-tól középfokú nyelvvizsgának számít.
2017. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy a University Of Cambridge nyelvvizsgái ( [link] a világ számos országában lehetőek. A külföldön letett nyelvvizsgákat a NYAK nevű hivatalnál lehet aztán honosítatni Magyarországon.
2017. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Én Euroexamnál csináltam
2017. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, ez a cambridge-es elég jónak tűnik és 14 helyen lehet vizsgázni Írországban :), úgyhogy valószínű, hogy ezt választom.


Annyi kérdésem lenne még, hogy az itthoni C1nek melyik felel meg ?


[link]


De nem vagyok benne biztos, és még annyi, hogy a nyak.hu-n megtaláltam a cambridge sulit, de alatta rengeteg féle nyelvvizsga van ott is, és ezt az advance-t nem találtam sajna.

2017. jan. 25. 15:11
 5/7 A kérdező kommentje:
közben megtaláltam, amit belinkeltem az Esol/CAE, azt írja, hogy vizsga nélkül egynyelvű komplex ha honosítani akarom, az gondolom elég lesz az egyetemnek nem igaz ?
2017. jan. 25. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen jó, 40 többletpont jár érte
2017. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
esetleg, ha London nincs túl messze neked, akkor ECL, online is tudsz jelentkezni és fizetni is
2017. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!