Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SOS LÉGYSZI Holnap írok...

SOS LÉGYSZI Holnap írok angolból és nem tudok pár jelentést PLS Melyik mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocs ha rosz kategóriába tettem.

Mit jelentenek ezek??

By the way

Be stuck in

In one's way

Know one's way around

Lose one's way

On one's way

The other way round

I'm starving!

Ezeket sehol se találom. Valaki tudja mit jelentenek??



2017. jan. 26. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

by the way: mellesleg, amúgy

be stuck in: az azt hiszem azt jelenti, hogy beragadni

in one's (own) way: a maga módján

know one's way around: kiismerni magam pl.városban, tudni az utat

lose one's way: eltévedni, elvesznni

the other way around: fordítva

I'm starving: éhezem, nagyon éhes vgyok


Lehet, hogy pontatlan lett néhány helyen, eléggé siettem, de jobb a semminél.

Egyébként egyetértek az 1. válaszolóval, valamilyen internetes fordítóval, szótárral, de akár a könyvedben/füzetedben megadott szövegkörnyezetből is le lehet fordítani. Csak azért válaszoltam, mert nehéz pontosan fordító internetes szótárat és megsajnáltalak.

2017. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kerestem d enem találtam az össze sszót megtaláltam a neten de ezeket a kifelyezéseket nem.találom. lécci segitsen vki. És amugy meg a kérdést tobb idö volt leirni mint a neten keresni tehát mért lennék lusta oda is irtam hogy ezeket NEM TAlÁLTAM!!
2017. jan. 26. 15:51
 3/10 A kérdező kommentje:

Mondom hogy ott nem találtam ezért kértem segítséget ha nem tudsz segíteni akkor el lehet menni!! Ja és ment a piros pacsi 😉😉

Lecci valaki segítsen.😫

2017. jan. 26. 15:54
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Mit akarsz még tőlünk? A 2-es tökéletes válaszokat adott mégis lepontoztátok.
2017. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem, a Sztaki angol-magyar szótára adja a kifejezéseket, hol kerested, hogy nem találtad?
2017. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 chtt ***** válasza:
100%

"Ja és ment a piros pacsi 😉😉 "


Piros pacsi? Hát gratulálok. Öröm neked segíteni. Érdemes neked segíteni. Modern népmese: a kettes megoldotta helyetted a feladatot, és elnyerte méltó büntetését. Itt a vége, fuss el véle.


Amúgy apróság, de

- ha dogát írtok belőle, ezeknek a kifejezéseknek könyvben, munkafüzetben vagy szótárban illene ott lennie, az ember csak olyanból írat dogát, amit megtanított - ha feladta leckének (elvégre a szótározást is tanulni kell), akkor ellenőrzi, javíttatja, és utána kéri számon

- a szótározást is tanulni köll - szótárban nem kifejezéseket keresel, hanem szavakat (címszónak híják őket), a címszóhoz tartozó fontosabb kifejezéseket is ott találod meg, pl. stuck (ha nem tudod, hogy stick az alapige, akkor is érdemes megpróbálni, mert legfeljebb azt találod, hogy "lásd stick")

[link]

és tessék - be stuck: elakad/megreked, az "in"-ről nyilván tudod már, hogy benne (különben is ott van alatta, hogy get stuck IN), tehát összerakod: beragad

beírod: way -- kapsz kb tíz oldalt, elkezdesz lefelé görgetni, és hoppá, az "in one's way" kivételével mind megtalálod, beírod starve - éhezik, koplal

Tehát, ha legközelebb szótározási feladatod lesz, kulcsszavakat keress, ne egész kifejezéseket, mondatokat (szótárban legalábbis)

2017. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

elnézést azokat a kommenteked azértküldtem kétszer mert lefagyott a gépem és nem láttam hogy elkülde és mikor írtam nem látszott a 2.-es válasz. Bocsi azt hitteem el se küldte az üzenetet

És 2. esnek köszi :)

Azért írtam a kérdést merta fordító nem tudta normálisan lefordítani

2017. jan. 26. 20:30
 8/10 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak nem piros pacsi ment hanem zöld!!

Azt az 1. nek írtam csak mondom lefagyott a gép

Egyébként én a google fordítóval próbáltam az nem adta ki

2017. jan. 26. 20:32
 9/10 chtt ***** válasza:
100%

"2. válaszolónak nem piros pacsi ment hanem zöld!!"


Igen, közben én is rájöttem, és bocsi...

2017. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké, semmi baj :)
2017. jan. 26. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!