Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogyan tanult meg angolul?

Ki hogyan tanult meg angolul?

Figyelt kérdés

Én pld hiába tanulom a szavakat elfelejtem mivel nem gyakorlom nincs kivel tanárom meg nincs is :l .

Olvastam hogy jobb teljes kifejezéseket tanulni mint csak szavak.

Könyvekkel is próbálkoztam de nem lelek olyan könyvet ami lefoglal max 2 oldalt olvasok és bele unom magam.

pld itt egy kifejezés:

set the house on fire (=felgyújtani a házat)


és ha én ezt pld egy mondatom ba be akarom iktatni

pld .I had/have set the my house on fire.

nem tudom mennyire értelmes a mondat

de pld ti hogy jöttetek rá, hogy ilyen kifejezéseket hogy is kell használni.

Valahogy nem jutok előrébb.



2017. jan. 29. 22:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan, hogy megtanultal egy nyelvet. Orokke kell fejlesztened magad. ( elsonek, vedd ki a the szocskat a mondatbol ;) ) egyebkent ha kimesz kulfoldre ott ugy is rakenyszerulsz, vagy kenyszerisd ra magad. Elvezd a tanulasat. Nezz meg par filmet amelyben idegen nyelven beszelnek. Mert szerintem neked nem a tanulassal van a bajod, csak nincs meg az az erzes, mikor valaki beszel az adott nyelven. A stilusa a nyelvnek. Szoval ajanlom figyepmedbe a filmeket de annal is jobban a netes ingyenes portalokat ahol lehet kesobb skypeolni masokkal. Hidd el idovel megertesz majd mindent, csak ne add fel. ;)
2017. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen tanulni akarok csak a tanulással van a baj :)
2017. jan. 29. 23:00
 3/17 anonim válasza:
Én szerencsére fogékony vagyok rá, és nagyon szeretem az angolt, viszont úgy érzem nem tartanék tudásilag itt, ha 4-5 éve nem kezdek el gameplay videókat nézni, főleg PewDiePie-tól (illetve én magam is gyerekkorom óta sokat játszok, többet lehet így tanulni, mint az ember hinné :) ).
2017. jan. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A filmek is sokszor jók,mert sok kifejezés ill. Mondatszerkezet a füledbe mászhat.Utána már rájössz a nyelv "stílusára" és könnyebb.Gyakorlásnak meg talán még jók az angol nyelvű játékok is vagy a pen pal.
2017. jan. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Direkt átállítottam a számítógépemet, facebook fiókomat, telefonomat stb. angolra, angolul néztem filmeket, sorozatokat, angolul játszottam sokat.
2017. jan. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Pedig meg kell találnod azt a nyelvhasználati módot, ami valamelyik érdeklődésedhez köthető. Ez választja el a szórakozást és a kényszermunkát egymástól.

A könyv az azért lenne jó, mert az is egy bevésődés, ha látod.

Egyáltalán nem köt le semmilyen olvasnivaló? Vagy csak nem találtál a tégedérdeklő témakörben irodalmat?

2017. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, mondhatjuk, hogy én is PewDiePie-on nevelkedek :D. A Youtube-ról tényleg nem gondolná az ember, hogy segít, de 2-3 éve csak angol tartalmat nézek, és szinte teljesen értem, pedig nem szóráraztam sosem, csak angol (kvízeknél és cikkeknél szoktam), és mégis ki tudom magam fejezni, és a filmeket is kezdem érteni, amiket igyekszem eredeti nyelven nézni (felirattal). Elképesztő, mennyit lehet tanulni ezekből, már az első film közben észre fogod venni (arról nem is beszélve, hogy sokkal jobb az élmény, mint szinkronnal).

Megéri feliratot olvasni.

2017. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sok sok magolással.
2017. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, és magamban beszélek.. :D Sminkelés közben például szeretem kommentálni, mit csinálok, vagy a macskának is szoktam angolul beszélni. Mások előtt még mindig félek beszélni, de ő nem nevet ki (azt hiszem).
2017. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
hány éves vagy ?
2017. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!