Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kedzjek el németül...

Hogyan kedzjek el németül tanulni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, angol felsőfokú nyelvvizsgám már van, az iskolában olaszt tanulok, abból tavasszal középfokúzok, de emellett szeretnék megtanulni a lehető legmagasabb szinten németül. Sajnos a rengeteg tanulnivaló mellett nincs időm eljárni nyelviskolába, és amúgy sem iskolai keretek között szeretném elsajátítani a nyelvet, hanem önerőből, mert jól ismerem magam, és így motiváltabb lennék:)

Mondanátok weboldalakat/ könyveket, amik segítenének nekem ésszerűen megtanítani a németet?



2017. febr. 1. 10:26
 1/3 anonim válasza:
62%
Figyelj, en most ezt nem bantasbol szeretnem mondani neked, de a nemetet onerodbol nem hiszem hogy megfogod tudni tanulni. Konyveket sajnos nem tudok, de ha elmesz peldaul konyvesboltba ott biztos tudnak ajanlani neked.
2017. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 schamuelson ***** válasza:
68%

Nézz körül ezen az oldalon:

[link]

A Deutsche Welle interaktív, ingyenes nyelvkurzusai közül válogathatsz. A segítő-magyarázó szövegeket német és angol nyelven találod meg.

2017. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem el lehet kezdeni, én is így sajátítottam el a németet:


1. Duolingo.com : Angol anyanyelvi beállítással csináld végig a német kurzust. Alapvetően segíteni fogja a szavak tanulását, ráadásul mondatokba foglalva.


2. Bliubliu.com : Nulla szintről lehet indulni és szövegértést gyakorolni - én arra használtam. A nem fizetős változat 5 percig elérhető, majd 5 percig várni kell, hogy folytatni lehessen az oldal használatát. Napi 2*5perc viszont bőven elég a szöveghallgatáshoz az elején.


3. Ha a Duolingo-val meghaladtál, elindulhatsz a KONTAKT nyelvkönyvvel. Nekem az vált be. A nyelvtant tisztán hozza, a hanganyaga jó, a leckék végén van szószedet.


4. lang8.com : Amikor képes leszel mondatalkotásra, akkor ezen az oldalon tudsz leveleket írni és azt alig pár percen belül anyanyelvűek javítják is.


Nekem ez a módszer vált be. Végül az italki-n találtam online tanárt, akivel elindult a beszélgetés is.


Erőt, kitartást és gratula a nyelvválasztáshoz: Én is az angol-német-olasz triót beszélem. Ha egyszer az orosz is bejön mellé (már alapszinttel is boldog leszek) akkor lesz teljes a skála! :)

2017. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!