Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni angolul...

Meg lehet tanulni angolul relaxálva, cd-n hallgatva az anyagot? Esetleg este úgy aludni el, hogy szól a tananyag?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Le kell ülni,el kell olvasni aztán el kell mondani magadban vagy hangosan.Ezt addig ismételni,amíg meg nem tanultad.Hidd el működik,nekem nagyon bevált.
2010. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Próbáltam, de csak nem tudtam aludni tőle. Úgyhogy inkább maradtam a szokásos módszernél.
2010. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Baromság, dobd el a könyveidet! Az igazi inputot a hanganyag jelenti! Többre mész vele. De ajánlom ezt a blogot: [link]
2010. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Én örök újrakezdőnek számítok, már 6 éve angolozok de még mindig nagyon az elején tartok, a nagy lelkesedés hamar alábbhagy nálam, mert unom a témaköröket. Headwayből tanultam meg English file-ból, de lassú, nyögvenyelősek. Mindig valami csodára várok, hogy majd fél év alatt eljutok a középfokig, de eddig ezek sem jöttek be, átverésnek tartom.
2010. máj. 7. 15:54
 5/6 anonim válasza:

Szerintem jó, de alvás közben nem lehet tanulni (korábbi hozzászólónak).

A hanganyagot töltsd fel mp3-ra és hallgasd útközben vagy főzés közben is stb.

Rögzülnek egy idő után a mondatok és amikor ki akarod fejezni magad beugranak és behelyettesítve más szavakkal nagy segítség lesz.

Bár szerintem a nyelvtant is el kell olvasni hozzá.

pl: [link]

vagy: [link]


Van egy nagyon klassz suli ahol elsősorban beszéd alapján oktatnak. Nagyon szeretem. Csupa anyanyelvi tanár oktat és elég viccesek néha. Úgy is mondhatnám, (bár ez azért kicsit túlzás), hogy röhögve tanulok angolul :).


Tehát szerintem jó, csak kombináld a módszereket.


Jó tanulást!

2010. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hát szerintem többre mész egy "gyorstalpaló" tanfolyammal vagy egy angol kurzussal. esetleg iratkozz be egy nyelviskolába. ott hamarabb feljebb juthatsz a szinteken, mintha egy CD-t hallgatnál, amivel lehet h megtanulsz 1-2 mondatot meg esetleg beszélni, de szerintem a szavak meg a nyelvtan is ugyanolyan fontos hozzá.
2010. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!