Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki a nyelvviz...

Hogyan kezdjek neki a nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Májusban vizsgázom, Júniusban szeretném elkezdeni a nyelvvizsgát( közép angol),de addig készülni szeretnék rá.

Addig milyen feladatokat végezzek el,hogyan készüljek rá?

Magát a nyelvvizsgát úgy szeretném letenni, hogy külön a szóbali és írásbeli részét. Melyikkel érdemesebb kezdeni, és melyiket hol csináljam?


Köszönöm.


2017. febr. 3. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is külön tettem le a kettőt. Először írásbelit aztán a szóbelit. Én örülök, hogy ilyen sorrendben tettem. Eddigi vélemények és tapasztalatok, hallottak alapján nagyobb százalékban buknak meg a vizsgázók az írásbelin(persze kivétel van). Én sikeres írásbeli után nyugodtabban mentem el a szóbelire.

Én az írásbelit BME egynyelvűn csináltam, szóbelit pedig origon. Mindkettőt ajánlom. Írásbelim elsőre meglett, az origonak pedig nem tudom még az eredményét, de nem éreztem annyira túlzottan nehéznek, mint amire számítottam. Mindezt úgy, hogy teljesen egyedül készültem mindkettőre. Igaz 10+ év angol tanulás van mögöttem.

Először is nézd meg a vizsgák feladatait, melyik szimpatikus és aszerint válassz. Keress hozzá feladatokat, könyveket amikből gyakorolhatsz. Persze nem árt a tanár vagy egy tanfolyam sem. Ha magadban tanulsz megvan az esély rá hogy elnaggyázod csak az egészet.(Tapasztalat.. majd, most nincs kedvem..) Persze, ez nem jó hozzáállás.

Nézd át a levelek sablon dolgait, írj minél többet. Nem árt ha valaki le is tudja ellenőrizni. Én ajánlom, ha engedett a szótárhasználat arra is gyakorolj, könnyebb lesz, ha belejössz abba is.

Sok sikert! :)

2017. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. febr. 3. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!