Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségi mennyire lesz...

Angol érettségi mennyire lesz nehéz?

Figyelt kérdés
4-es,5-ös voltam belőle a 4 év alatt, de mégis úgy érzem, hogy még nem tudok eleget.Az érettségi feladatlapokat szoktam néha gyakorolni,és 1-2 hibával viszonylag sikerül őket megoldani. Kicsit a szóbelitől is félek, már ott kezdődött, hogy a tanárnál leblokkoltam, pedig olyan egyszerű témák vannak. Pl: family,summer job, daily routine. Ti éreztetek már olyat, hogy nem fog menni?

2017. febr. 7. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze,minden vizsga előtt. Én is angolból érettségiztem,sőt tételem sem voltak,aztán mégis jó volt minden.:)
2017. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nyelvi előkészítőbe járok, végzős vagyok. A tanárunk nagyon jól tanít, viszont emberileg/személyiségileg egy nagy nulla, mindenki retteg tőle, utálunk kimenni hozzá felelni is, mivel folyton végignéz rajtunk, vagy belénk köt, stb., amitől máris kizökkenünk... Szóval, én is tudod, és együtt is érzek Veled abban, milyen úgy kimenni felelni, hogy egyszerű a téma és tudod is, mégis rettegsz, hogy leblokkolsz. Ez ellen viszont tehetsz! :) Először is, kerüld el, hogy a tanár szemébe nézz. nézz ki magadnak egy pontot vagy pontokat a teremben (pl az asztal, a tábla, a fal, vagy nézhetsz ide is oda is) és azt nézve mondd az anyagot a tanárnak. Sokszor már az kizökkent, ha ránézel, és nem látsz semmi biztatót vagy rosszallót az arcán, csak az ürességet a tekintetében. Másrészt pedig, mindig alaposan fel kell készülni, akkor még könnyebben jönnek a szavak/mondatok a nyelvedre. :)

Ami pedig az írásbelit illeti, az eddigi feladatlapoknál nehezebb lesz, hiszen azok A2-es szintet is tartalmaznak, illetve B1-et, a 2017-es mintafeladatsorokból pedig hiányzik az A2-es szint már. Nagyobb odafigyelést, és egy hajszállal bővebb szókincset igényelnek ezek az új tesztfeladatlapok. (az ofi.hu-n a mintafeladatsoroknál megtekinthetőek, egyébként)

DE, a régi feladatlapok is alkalmasak gyakorlásra!! Az érettséginél a legfontosabb a típusfeladatok begyakorlása. Például nyelvhelyességnél is, mikor olyan feladat van, hogy magadtól kell beírni egy szót a vonalra a szövegbe, akkor észre kell hogy vedd, hogy ugyanazok a névelők stb. ismétlődnek folyton (pl. which, by, the, a/an, not, more, and, but, through, if, when, that, from, as, him/her/its, order, than, ever, have, was/were, them, be/been/being, to...) és a végén már tudod, mik közül válogathatsz.

csinálj meg pár feladatsort régiből is, újból is és szerintem nem lesz gond :) ha 4-es 5-ös voltál, és jó képzést kaptál, akkor hozni is fogod azt a szintet az érettségin! Sok sikert!!! :)

2017. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0 szint, 90+ %ra gyerekjáték megírni, ha begyakorold a leveleket.
2017. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!