Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kéne újrakezdenem?

Hogyan kéne újrakezdenem?

Figyelt kérdés

Angolról van szó, utoljára a gimiben tanultam, azóta eltelt 5 év. Nem mondom, hogy semennyire sem volt az életem része, de eléggé ingerszegény volt ez az 5 év. Szóval alap mondatokat olvastam csak el, nem beszélgettem senkivel angolul.

Azonban most a munkám miatt (feljebb lépés) szükség van egy felsőfokú nyelvvizsga papírra, amire a munkaadó 1 évet adott.

A tudásom nem tudom, hogy hol van most. Ha mondanom kéne valamit, akkor egy gyenge középszintre teszem.


Hogyan kéne felkészülni 1 év alatt a felsőfokú nyelvvizsgára?

Lehetséges? Hogyan kéne nekiállni?

Anno a nyelvtannal volt csak gondom, és a mondatalkotással (mármint a nyelvtanilag helyes mondatalkotással). Élőbeszéd nem okoz problémát, eléggé könnyen feltalálom magam, és ha hibásan is, de nyugodt szívvel merek beszélni, és azt hiszem meg is értik, amit akarok.



Ajánlanátok könyveket, vagy módszereket? :)


Naponta(hétköznap kb. 30-40 percet tudok rászánni), hétvégéken többet.



2017. febr. 11. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Olvass sokat angolul, ha már nem kezdő szintről indulsz!
2017. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!