Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsga szövegértéses...

A nyelvvizsga szövegértéses részére hogyan lehet hatékonyan gyakorolni? Mert az a rész nem sikerült nekem a nyelvvizsgán.

Figyelt kérdés
A levélírásos rész sikerült, viszont a szövegértés nagyon gyenge lett. Éreztem ott a vizsgán is hogy emiatt lesz bukás. Rengeteg szót nem értettem, hiába csináltam meg itthon sok szövegértéses feladatot gyakorlásként. Van valakinek valami hatékony tanulási tippe?
2017. febr. 13. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

13 éves korom óta csak angolul olvasok. Viszont nem csináltam semmilyen szövegértős feladatot nyelvvizsga előtt. 99%-os lett.

Olvass az adott nyelven. Olyan könyvekkel kezdd, amit már olvastál magyarul is, úgy egyszerűbb.

2017. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

A nyelvtanulás legfontosabb része a szótanulás. De nem úgy, h bemagolod mondjuk angolról magyarra a jelentést, hanem oda-vissza tudod és használni is.

Én fél év alatt tanultam meg angolul, egy nyelvszakos barátom volt a magántanárom, ő folyton cikkeket olvastatott velem, plusz természetesen itthon is rengeteget kellett pl. voa learning englishen mindig nyomtattam naponta 1-2 cikket, kiszótáraztam és megtanultam. Ha nem érted a szavakat, akkor hiába tudod a nyelvtant, nem fogsz érteni semmit. Én nyelvtan alig tanultam, csak a legszükségesebbeket, 3-4 igedőt, a többit nem is ismerem, felesleges volt a nyelvvizsgához

2017. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy eredeti nyelven, felirattal néztem filmeket és sorozatokat. (Elsőre sikerült átmennem.)
2017. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Nektek! Nagyon hasznos válaszokat adtatok!

Kipróbálom mindet :D a filmeset, a szótanulósat és a fordítgatósat is. A héten neki is kezdek. Áprilisban szeretném újra megpróbálni a nyelvvizsgát. A szövegértéses mintafeladatokat akkor hagyom mert az nem sok hasznot hozott.

2017. febr. 13. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Melyik nyelvvizsgát szeretnéd és miért?:)
2017. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem szakmai kell a diplomámhoz. Kitexen voltam. A szóbelim az meglett tavaly tavasszal, most voltam írásbelin először januárban.

Viszont az egy óra 3 szövegértésre nekem kevés is volt, nem is értettem, a végét már csak összecsaptam. A levélírás az megy szerencsére, bár a következőn meg nehogy azon bukjak el..

Követem a tanácsaitokat, készülök rendesen aztán hátha sikerül :)

Mindenkinek zöldet adtam! Nagyon rendesek vagytok!

2017. febr. 13. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!