Helyes ez a mondat?

Figyelt kérdés
Had caused the disaster of Chernobyl cancer? Or will cause in the future?

2017. febr. 14. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Have the disaster of Chernobyl caused cancer? Or will cause in the future?
2017. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Or will cause IT in the future?
2017. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Az elso valaszadonak (aki a masodikat is irta) jar a pont.


Nyugodtan ird egybe. Nem Csernobil tragediaja, hanem Csernobili tragedia szoval:

Chernobyl disaster


Had azert nem jo, mert az egy mult ideju elotti mult lenne akkor, tehat pl. okozott e rakot a csernobili katasztrofa 2000 elott.


Masik befejezett jelent sose ugy kerdezunk, hogy segedige(have) utan rogton a foige(caused). Kell oda az alany aztan a foige.


Have Chernobyl disaster caused cancer?


Or will it cause in the future?


Ez meg azert igy, mert kell az alany. Es mivel kerdesnel segedige es foige koze furakszik az alany ezert igy a sorrend. Bar nekem ez a mondatkezdo 'or' nemigazan tetszik...lehet elfogadjak, de fura en igy nem hasznalnam.


Mondjuk en eleve inkabb azt kerdeznem, hogy mennyi rakos esetet okozott, masik kerdesem meg, hogy fog e meg okozni. Azert ezt kerdeznem, mert nem kell plusz kerdeseket beleirni, tobbet lehet valaszkent irni....bar nem tudom mennyire szabadon valasztott, hogy mit kerdezel...

2017. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm Nektek!
2017. febr. 14. 23:02
 5/12 A kérdező kommentje:

A lényeg, amit ebből ki akartam fejezni: Csernobil katasztrófája okozott-e rákot, vagy fog-e okozni a jövőben? A magyarban megengedett a váltás (múltból jövőbe) egy mondatban, de nem tudom az angolban szabad-e??? Ezért jött, hogy azt már új kérdésként kezdtem, és igazad van, így fura Or-al kezdeni egy új mondatot.

A HAD onnan jött, hogy úgy emlékeztem a múltnak az a formája, ami eredményt közöl. Bár lehet nem jól tudom.

2017. febr. 14. 23:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Kis nyelvtani hatter:

Ez tulajdonkeppen amit irsz egy mellerendelo osszetett mondat. Megpedig valaszto osszetett mondat. Mellerendelo osszetett mondatokrol azt kell ugyebar tudni, hogy kulon is megalljak a helyuket es mivel kulon is megalljak a helyuket, ezert kulonbozo igeidoket is szerepeltethetsz bennuk. Tehetsz bele barmilyet, angolban sincs megkotes.


You had better take his advice, or else you will be sorry.


Az egyik mondat ugyebar jelenideju a masik meg jovo ideju. Tehat, ha nagyon beleakarjuk szoritani egy mondatba akkor mint lathatod megoldhato.


Igy csak annyi, hogy az altalunk irottakat egy mondatba teszed es vesszovel elvalasztod.


Had eseten pedig igazad van eredmenyrol szol, ez jo meglatas. Csak ott hibaztal, hogy mihez viszonyitod. Vegyunk egy peldat:


19:34 perc van. Szep nyari ido. Focimeccset nezel. A meccs 19 orakkor kezdotott. Melletted ul baratod/baratnod aki epp most jott vissza hozott innivalot. Leul melled majd igy szol:


- Ezideajig hany gol volt? (Azaz arra kivancsi, hogy

mennyi az eredmeny a jelen pillanatig bezarolag. Tehat mostanaig bezarolag. Azaz 19:34 percig bezarolag)


Erre te:

- Rugtak otot.


Erre o:

- Es az elso 10 percben mennyi is volt? (Tehat arra kivancsi, hogy a mult egy idopontjaig azaz a 19 orakkor kezdodo meccs eseten 19:10kor, a mult egy idopontjaig bezarolag mennyi golt rugtak)


Erre te ujra megszolalsz:

- 2 golt rugtak 19:10ig.


Majd egy ilyen mondatot mond baratod/baratnod:

- Remelem 20:00-ra meglesz a 8 gol is. (Azaz az baratod/baratnod a jovo egy idopontjaig bezarolag remeli, hogy lesz egy bizonyos eredmeny.)


A te peldadra visszaterve:


Befejezett jelen (Have+ige3):

- MOSTANAIG bezarolag volt e rakos eset (vagy gol)


Befejezett mult (Had+ige3):

- 2004-ig bezarolag volt e rakos eset (vagy gol)


Befejezett jovo (Will have+ige3)

- 2020ig bezarolag lesz e rakos eset (vagy gol)

2017. febr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Francokat jár a pont! Annak, aki nem tudja, hogy 1/3-ben nem have, hanem has? Annak, aki nem tudja a kérdő mondat szórendjét?!
2017. febr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolso latod pedig en is elsiklottam a have felett...pedig fejembe volt a dolog megis ugy irtam le, de jo, hogy azert te jelezted a dolgot!


Kedves Kerdezo az utolsonak koszonhetoen Have-et csereld mar ki Has-re. Igaza van.:)

2017. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is IT-nek felel meg a Chernobyl, vagyis E/3. személynek, azaz NEM lehet HAVE. Így a mondat nagyon érdekesen hangzana, hogy have-vel kezded a mondatot, miközben Chernobylról kérdezel.... A többi helyes, szerintem is Present Perfect, vagyis befejezett jelen.
2017. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Did-del kell a kérdő mondatot
2017. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!