Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vajon mennyi idő lenne egy...

Vajon mennyi idő lenne egy középfokú német, ha nem első nyelvem, és napi 1 órát rászánnék, de nagyon nem szeretem a nyelvet?

Figyelt kérdés
3 nyelven beszélek folyékonyan a magyaron kívül, de a német volt mindig is életem "mumusa", sosem tanultam meg, de elég sokat értek. Valamikor az általános iskolában utáltatták meg velem, tanultam 3 évig, azóta kerülöm. Szeretnék megszabadulni ettől az érzéstől és legalább középfokon megtanulni. Hasznos is lenne. Mi a tapasztalatotok, mennyi idő alatt lehet megtanulni, ha nyelvtanulási rutin van már, de nagy az ellenállás belül? Járt már így más is? :) Sikerült leküzdeni?
2017. febr. 14. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Attol fugg milyen a tobbi nyelv.


Eszaki nyelvekre peldaul konnyebb a nemetet epiteni, mert vannak hasonlo szavak, nyelvtani szabalyok szoval hasonlosagok.


De az a 3 nyelv is alap lehet, ha van hasonlosag nemettel kapcsolatban. Illetve nzelvtanulasnal elsajatitasz egy olyan keszeget amit konybol nem lehet tanulni azert mert szemelyreszabott, erezni fogod, hogy mik kellenek ahhoz, hogy kifejezd onmagad idegen nyelven.


En ajanlom, hogy keresd fel az otevotnyelv blogot es kerdezd meg ot konkretan errol, o felsofoku nemetre keszult fel 1 ev alatt.


Ott olvashatsz tippeket, tanacsokat es mas emberek leirasait is. Van aki 9 honap alatt keszult fel nemet kozepre sikeresen.

2017. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 0-ról, második nyelvként (angol volt az első), csak suliban, 4-6 nyelvórával hetente tettem le 3 év alatt a középfokú nyelvvizsgát. Szóval ha tényleg minden nap rászánsz egy órát és nem is vagy teljesen kezdő, akkor szerintem 2 év reálisnak tűnik.

Nekem AKKOR nem volt bajom vele, mert fantasztikus volt a tanár:) Viszont később, amikor egy ideig éltem Németországban, akkora ellenszenv halmozódott fel bennem, hogy később már nem erőltettem a szinten tartását sem, így eléggé passziválódott a tudásom:S Fel tudnám eleveníteni, ha az "életem függne tőle", de remélem, soha többé nem lesz rá szükségem.

Remélem, te jobban jársz majd vele:)

2017. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!