Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME angol nyelvvizsgán volt...

BME angol nyelvvizsgán volt vki mióta változott a writing feladat? A fórumüzenetnél milyen feladat lehet? És a szóbelin kb. milyen témát adnak?

Figyelt kérdés

Tudom h van tételsor de az csak egy nagy téma és nem tudom, h ezen belül vmiről kell beszélni vagy az egészről?


Remélem nem túl összetett a kérdés... :)



2017. febr. 15. 15:07
 1/2 anonim válasza:
Én most megyek majd szombaton.. Az internetes fórumhozzászólásnál gyakorlatilag a véleményed kell leírni valamiről, hogy azzal egyetértesz e vagy sem. 4-5 bekezdésben,nem kell címezni,sem elköszönni benne. A szóbelit nem tudom,mert arra még most nem megyek. Sok sikert! :)
2017. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de én most voltam szombaton. :)


Nincs nyelvhelyességes teszt, csak olvasáskészség és íráskészség. Az előbbinél 3 feladat van: mondatok behelyettesítése (5-ból 5-öt), szövegértés és rövid válaszok írása 10 kérdésre, illetve szavak behelyettesítése (kb 15-ből 10-13-at) - ez annyiban változott, hogy csak szavakat adnak meg (pl advice, lost stb).


Az íráskészségnél 2 feladat van:

1. egy baráti email (170-200 szóban). Szombaton egy barátot kellett meghívni Magyarországra áprilisban. Meg kellett indokolni, hogy miért tavasszal jöjjön, milyen tradíciók vannak a családodban húsvétkor illetve Magyarországon + 2 kulturális eseményről is írni kellett.


A 2. egy 130-140 szavas fórumhozzászólás volt arról, hogy mit gondolunk a biciklihasználatról a városban. Mik a veszélyei, előnyei, mit kéne tennie a kormánynak azért, hogy jobb legyen stb.


Remélem még tudtam segíteni :)

2017. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!