Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a német középfo...

Mennyire nehéz a német középfokú nyelvvizsga megszerzése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom már sokszor és sok helyen kérdezték már és persze egyénfüggő. Az a helyzet röviden, hogy én általános iskolában nyolc évet és gimiben négy évet tanultam és sajnos szégyen, de mindig "átbukdácsoltam". Akkor azt mondtam, hogy soha többé nem akarom a német nyelvet még meg hallani sem.És jött a sors...kimentem a családdal egy nap Bécsbe az adventi vásárra és ott mintha megérintett volna a német nyelv.Hazajöttünk és azt mondtam...mi lenne ha megtanulnám a németet? Ennek két éve és ma már az alap társalgási szint megy. Most arra gondoltam, hogy meg kellene pecsételni egy vizsgával és persze tanulok is rá sokat. A kérdés az kb mennyi idő alatt lehet az alapról eljutni a középfokú nyelvvizsgára? Gondolom felkészítő magántanár szükséges lesz hozzá. És milyen nyelvkönyvet tudnátok ajánlani? Előre is köszönöm annak aki segít! :)

2017. febr. 18. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hat ha ket evbe kerult csak az alaptarsalgasi szint, akkor olyan 4 evre saccolom szamodra a kozepfokut.


Sok sikert!

2017. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

Két éve csak az alaptársalgásig jutottál? Ejha, te aztán nem sieted el!

Ilyen tempóban még legalább 2-t számolj rá, de a nyelvtan miatt többet is.

2017. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos azért két év alatt sikerült mert a munkám miatt elég kevés időt tudtam rá szentelni..ezt nem írtam le valóban de nem is kifogás. Volt olyan hét, hogy nem is tudtam tanulni, de ma már másik munkahelyem van és a napi 1-1,5 órát biztosan tudok vele foglalkozni. Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 19. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!