Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb nyelvvizs...

Melyik a legkönnyebb nyelvvizsga? Mit jelent az, hogy egynyelvű ill. kétnyelvű?

Figyelt kérdés
Jul.-ig meg kéne csinálnom az anyolg nyelvvizsgát, csak fogalmam sincsen, hogy hol. Telc és a cert feladatokat csináltam meg. A cert viszonylag könnyen ment, de telcnél mindig éppen h csak átmentem. A szóbelitől egyáltalán nem félek, leginkább a listening az, aki nehezen megy. Szerintetek hol írjam meg?

2017. febr. 27. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egynyelvűn nincs fordítás, kétnyelvűn van.

Egyébként az alapján válassz, hogy melyik típusnak a tesztfeladatai mennek legkönnyebben, mert mindegyik más stílusú. Nekem személy szerint a nyelvtannal volt mindig problémám, így én ECL-re mentem, ahol nincs nyelvtan, viszont a hallott szöveg értése kicsit nehezebb az átlagnál.

Ha most kéne mennem, én a BME-re mennék.

2017. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kétnyelvű társalKodón voltam több évvel ezelőtt, és szerintem kimondottan könnyű volt minden része. Szóbelin volt egy olyan rész hogy egy magyar szövegnek kellett elmondani a lényegét angolul, meg az írásbeli részen a fogalmazásnál lehet szótárt használni, míg egynyelvűn nem. Ennyi a különbség. Én ECL-es felsőfokra készültem és szerintem baromi nehéz, inkább megcsinálok nyolc nyelvtani tesztet mint egy ECL-es magnót.

Tesóim pedig BME-n voltak közép angol írásbelin és ott az írásbeli résznél van fordítás amit nagyon szubjektíven pontoznak szerintük. Aztán egyiknek az Origós írásbeli elsőre könnyedén meglett.

Nyilván mindenkinek más megy jobban, járj utána hogy neked melyik nyelvvizsga típusok szimpatikusak a leginkább.

2017. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Valóban szubjektív a fordítás pontozásra, de ez nem csak a BME-nél van így, hanem az összes kétnyelvű nyelvvizsgán. BME-n is van egynyelvű, ott nincs fordítás az írásbelin. :-)

2017. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ertem :) koszonom szepen a valaszokat :) meg annyi kerdesem lenne h melyikkel jarnek ugy mond jobban? A felveteli pontszamokhoz kellene a nyelvvizsga. No meg majd par evvel kesobb ugyis megyek c1re es termeszetesen olnyan nyelvvizsga kene ami kulfoldon is elfogadjak.

Nylevtanom nagyon rossz, erettsegi feladatoknal is kb 40-60%ra sikerul. Hallott szoveg meg szinten nem megy, mert ha mas akcentussal/dialektussal beszelnek a magnon akkor en ott hekyben vereznek el. No meg ha tul gyorsan beszelnek akkor nem ertem, vagy ha bele zavar a hatter zaj.

2017. febr. 27. 23:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez


[link]

2017. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz?
2017. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!