Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo írásbeli nyelvvizsga...

Origo írásbeli nyelvvizsga hogyan épül fel?

Figyelt kérdés
Hány feladat van milyen feladatok vannak benne? Elsősorban azoknak a véleménye érdekelne akik origón nyelvvizsgáztak

2017. márc. 2. 19:03
 1/6 anonim válasza:
Nekem ma lesz ott a LABOR (hallás utáni szövegértés) vizsgám aztán holnap az írásbeli, majd hétfőn a szóbeli. Ha gondolod beszámolhatok majd róla.
2017. márc. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt megköszönném. Sok sikert!
2017. márc. 3. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ma volt a labor, holnap pedig az írásbelim lesz, csak én szerdán szóbelizek:)

egyébként lesz elvileg egy szövegértés, egy lyukas szöveg, egy levél, egy veleménykifejtős ("irányított") fogalmazás, valamint egy fordítás, de holnap mesélek, ha érdekel, hogy hogy is van ez élesben

2017. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze. Sok sikert neked is !
2017. márc. 4. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen:)

Egyébként tényleg azok a feladatok voltak, amiket írtam, a szövegértés érthető volt, és a kérdések is jól megfogalmazva, a szöveg tartalma szerint voltak feladva (egy férfiről szólt, akibe belecsapott egy villám). A lyukas szöveg szerintem kissé nehéz volt, de teljesen megoldható (az állatkertek előnyeiről és hátrányairól szólt), a levélnek két téma volt megadva, egy túrával kapcsolatos (szeretsz kirándulni járni, de eddig nem volt olyan társaságod, akikkel elmehettél volna. Most találtál egyet, és a pontoknak megfelelően mesélni kellett róla) és egy kórházas (a barátod kórhába került, nem rég engedték ki stbstb). A fogalmazásban arról kellett véleményt írnunk, hogy szerintünk kötelezőnek kellene-e lennie a tesinek vagy sem (egy angol állítás volt leírva). A fordítás szerintem elég jó volt, az ét csokoládé egészségre való hatásáról volt benne szó, nem tartalmazott túl sok bonyolult szót, különleges nyelvezete sem volt, remélem nem rontottam el egyiket sem nagyon😄

2017. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál!
2017. márc. 5. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!