Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen típusú nyelvvizsgát...

Milyen típusú nyelvvizsgát tegyek?

Figyelt kérdés
Hamarosan szeretnék angol C1-es nyelvvizsgát tenni. Voltam már Origós próbavizsgán, és azt meg is tudnám csinálni, azonban az nem nemzetközileg elfogadott nyelvvizsga. Mennyire lehet fontos az hogy nemzetközileg elfogadott nyelvvizsgám legyen? Ha külföldön szeretnék dolgozni/tanulni, szükségem lehet rá? Mert szívesebben csinálnék Origót, csak nem tudom mennyi értelme lenne.

2017. márc. 8. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha külföldön szeretnél tanulni, ahhoz biztosan kell a nemzetközileg elfogadott nyelvizsga, a munkához nem tudom hogy kell-e a nemzetközi. Én a TOEFL-t ajánlanám nemzetközi nyelvvizsgához.
2017. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol szeretnél dolgozni/tanulni, de én, hogy kint tanulhassak az IELTS nyelvviszgát tettem le, azt kérnek a legtöbb helyen. Ha Amerikàba mennél, akkor a TOEFL-t kérik, NB-ba, Ausztráliába pedig az IELTS-et.
2017. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Hát én majd orvosnak tanulnék, de szerintem Magyarországon, bár nem tudom hol lenne érdemes. De ha pl külföldön szeretnék orvosként dolgozni, ahhoz vajon kell nemzetközi nyelvvizsga?
2017. márc. 11. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:
biztosan kell nemzetközi nyelvvizsga külföldi munkához. Sőt ha orvosként akarsz dolgozni külföldön akkor egy másik szakmai vizsgát is le kell tenned angolul vagy amilyen nyelvterületre mész. Nem túl könnyű de ha elhivatott vagy és tényleg külföldön szeretnél dolgozni akkor megcsinálható
2017. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kihagytál egy szót: biztosan NEM kell nemzetközi nyelvvizsga külföldi munkához. Az utóbbihoz NYELVTUDÁS kell, nem papír róla. Állandóan ledöbbenek ezen a magyarországi nyelvizsga-fetisizmuson...


Én 23 éve élek Ny-Európában - először 4 évig Angliában, immáron pedig 19 éve Németországban -, eddig összesen öt munkahelyem volt (közgazdasági-informatikai terület mind), de az állásinterjúkon csak magamat tettem volna nevetségessé, ha valamilyen nyelvvizsga "diplomát" lobogtatok.

2017. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na ezaz, én is ezt hallottam hogy külföldi munkánál elég ha tudsz beszélni angolul, nem kell hozzá nemzetközi nyelvvizsga.
2017. márc. 13. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!