Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Április elsejei BME angol...

Április elsejei BME angol B2-re megy valaki? Ti hogy készültök a szóbelire? És hogy az első tételhez mit lehet írni?

Figyelt kérdés
Előre is köszi....

2017. márc. 13. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy kèszülök a szóbelire, hogy minden tételt kidolgozol. Már a 80%-ka kész. Ezt nem azért teszem, hogy bemagoljam, hanem hogy tisztában legyek a tételekkel + így az írást is gyakorlom :-)


Én az elsőnél írtam az ideálokról (pl Kardashian fenék stb), hogy fontos a megjelenés, ez alapján ítélnek meg az emberek, hogy a munkahelyeden, álládinterjún is beskatulyàzhatnak a megjelenésed alapjàn.


Nyugi, szerintem menni fog neked is! Bár van egy-két tétel, aminél a dolgok után kell járni (betegségek, angol iskolák stb), de ha szorgalmas vagy, nem kesz gond :)


Sok sikert!

2017. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én is tételeket írogatok meg tanulgatok... A szituációkra meg nem nagyon tudok mit....
2017. márc. 14. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:

A szotuációs feladatra úgy tudsz felkészülni, hogy minél többet beszélsz angolul. Olvass angolul, nézz így filmeket (segít megjegyezni kifejezéseket) és beszélgess sokat, hogy minden témában járatos legyèn ès könnyen kifejezd magad.


A a barátaid, rokonaod közül ha van, aki jó angolos, beszélgess velük angolul. Elsőre fura lesz, de bele lehet jönni :)

Ha jársz tanárhoz, gondolom vele is angolul beszèlsz. Gyakoroljatok ilyen szituációkat, a lényeg, hogy vàratlanok legyenek. Idővel belejössz ès minden szituból kivágod magad.


Menni fog! :) sok sikert!

2017. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Írtam privátban is.

Én nagyjából összeszedek gondolatokat a témával kapcsolatban. Ha a végére érek próbálom részletesen leírni, minél jobban rögzüljenek a dolgok.

2017. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En mult honapban voltam, csak a szobelire keszultem:) Irasbelire tudtam az osszes nyelvtani blokkot szoval ugy voltam vele az menni fog, es ment is. Hallas utani szovegertes is sikerilt pedig semmit nem ertettem belolexd

Aa szobelire viszont kemenyen tanultam.Kidolgoztam a teteleket es betanultam. Nem neveznem magolasnak, mert belekerdeztek es ugyis siman tudtam ra valaszolni. Kidolgoztam es kiszotaraztam a fontos kifejezeseket. Meglepetesemre a szobeli elso resze nagyon konnyeden ment, nagyon kedvesek voltak es voltak nyelvtani hibaim de hagytak kijavitani, es igy nem vesztettem pontot. Ha elakadtam kisegitettek. Szituaciora a baratnommel mindennap eljatszottunk 10 szituaciot igy eleg rutinos voltam, bar hozza kell tennem olyat kaptam, amit magyarul se tudtam volna, de ahhoz kepesz ment.

Szerintem ne nezz filmeket angolul ha keves az idod, ez csak hosszutavon hasznos, ketlem hogy sok mindent megjegyeznel belole. Inkabb tanulj papiron, mondd fel, dolgozd ki a teteleket. Elso tetelhez en eloszor magamrol irtam egy oldalas bemutatkozast, utana the role of the clothes in our life, vajon a ruha teszi e az embert, mikor mit kell viselni, nok es ferfiak ruhaviselete, a megjelenes fontossaga, haj es borapolas, kozmetikumok. Nekem ez eleg hosszu lett 5 oldal, de nem bantam meg hogy ennyit tanultam, mert most hatalmas a tudasom a korabbiakhoz kepest. Sok sikert:)

2017. márc. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!