Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A don’t egy szónak...

A don’t egy szónak számít vagy kettőnek?

Figyelt kérdés
A dolgozatban ki voltak hagyva szavak, a feladat az volt hogy minden kihagyott részre írjunk be EGY szavat. Azért nem írtam a don’t (utólag kiderült hogy ez lett volna helyes) - ot, mert a szöveg hangvétele a hosszú változatot: do not -ot követelte volna meg. Ezért összezavarodtam és azt írtam oda, hogy: not. Ezt hibaként javították ki, és ez ellen szeretnék fellebbezni, mivel az az 1 pont sokat számítana, és szerintem itt tényleg nem volt egyértelmű a szitu.

2017. márc. 15. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezért nem tudsz fellebbezni, a not önmagában nem érvényes.

Azzal hogy beírtad a not-ot, azt jelezted, hogy nem érted a mondatot, nem vagy tisztában a nyelvtannal, stb.

2017. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
do not ot akartam írni de az két szó, a don’t meg nem illett a szövegkörnyezetbe :(
2017. márc. 15. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha don't lett volna a megfelelő válasz, a 'not' akkor sem volt helyes nyelvtanilag:(
2017. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chtt ***** válasza:
100%
A don't egy szónak számít (épp tegnap böngészgettem az érettségi követelményeket, ott hozták példának) - ha csak egy szót írhattál, mindegy, hogy szerinted illik-e a don't vagy sem, nem írhatsz két szót. Sorry :(
2017. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem legalább 2
2017. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
51%
Én 2 hete nyelvvizsgáztam és a szövegbeírós feladatnál ott volt a feladatlapon: "Pontosan annyi szót írjon be a szövegbe, ahány vonal ki van írva. A don't, shouldn't stb 2 szónak számítanak!" És a do not is illetve a don't is 2 szó a nyelvvizsgabizottság szerint, de azért szerintem elég ha a tanárral beszélsz, nem kell fellebbezni...
2017. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Angoltanárom, aki nyelvvizsgáztat is, azt üzeni, hogy a don't egy szó! A do not két szó!
2017. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:
Érdekes, és bocsánat, kedves kérdező, nem akartalak félrevezetni. Ennek alapján gondoltam, hogy a "don't" egy szónak számít: [link] - 3. oldal, utolsó pont: "A megadott szószámot nem szabad túllépni. Az összevont alakok egy szónak számítanak (pl. “it’s” egy szó, “it is” két szó)." (amúgy a Word szószámlálója is egy szónak veszi az összevont alakokat, most próbáltam ki:)
2017. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 chtt ***** válasza:
Hopp, értelemszerűen a #6-hoz szóltam hozzá, bocsi a kavarért. (*pirul*)
2017. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!