Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német internetes fórum hozzász...

Német internetes fórum hozzászólásos levélnek mi a formai követelményei?

Figyelt kérdés
A megszólítás illetve az elköszönés érdekelne leginkább, mert egyre több nyelvvizsgán láttam ilyet, és a neten nem találtam hozzá semmit.

2017. márc. 22. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Fórumon van hozzászolásos követelmény?


Èn németországban élek és itt is irogatok forumokba, de egyszerüen Hallo... Vagy Hi...


Egy levelet úgy írok meg, hogy Guten Morgen, Guten Tag, vagy Hallo, változóan, hogy az ügyfelem hogyan ír nekem.

2017. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Fórumon van hozzászolásos követelmény? " (én sem gondolnám, hogy van)

"A megszólítás illetve az elköszönés érdekelne leginkább"


Csak zárójelben és halkan kuncogva jegyzem meg: egyikőtök sem köszönt most :-) Meg fórumon sem szokás (legalábbis a magyaron nem, egy sima hozzászólásnál). Én olyankor szoktam köszönni, ha az, akinek válaszolok köszönt vagy elköszönni olyankor, ha tudom, hogy a másik még beszélne/írna, de már késő este van és mennék aludni: ilyenkor jelzem egy "megyek aludni -jó éjt"-el, hogy már nem leszek, ne várja a válaszom.

2017. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!